Перейти до основного змісту
Астронавти з МКС уже проголосували на виборах США

Астронавти з МКС уже проголосували на виборах США

Астронавти США проголосували на виборах
Астронавти Бутч Вілмор, Суні Вільямс, Нік Хейґ і Дон Петтіт (зліва направо) показують свої шкарпетки з прапором США на борту Міжнародної космічної станції в день виборів у вівторок, 5 листопада 2024 року. AP/NASA

Четверо астронавтів, які нині перебувають з місією на Міжнародній космічній станції (МКС), проголосували на виборах президента США достроково. Вони поширили відповідне фото в день виборів 5 листопада.

Таку фотографію поширив в Instagram один з астронавтів Нік Хейґ.

Астронавти NASA Бутч Вілмор, Суні Вільямс, Нік Хейґ і Дон Петі достроково проголосували на президентських виборах з Міжнародної космічної станції.

У день виборів вони опублікували світлину, де всі четверо вдягнені у шкарпетки кольорів американського прапора. На шкарпетках двох з них було написано "Пишаюся бути американцем".

"Не має значення, де ви сидите, стоїте чи пливете — головне, що ви голосуєте!" — підписав світлину Нік Хейґ.

Як голосують астронавти США в космосі

Більшість астронавтів NASA живуть у Техасі поблизу Космічного центру імені Джонсона в Х’юстоні. У 1997 році Техас прийняв закон, який офіційно дозволяє астронавтам голосувати з космосу достроково.

Бюлетені з космосу передаються на Землю так само, як і більшість даних між космічною станцією і центром управління польотами — через Мережу ближнього космосу NASA, сузір'я супутників у космосі, які зв'язуються з антенами на Землі. Коли астронавти заповнюють свої електронні відкріпні бюлетені, їх шифрують та завантажують у бортову комп’ютерну систему космічної станції.

Водночас астронавти не можна підтримувати певного кандидата чи певну політичну партію, оскільки вони є федеральними службовцям.

Коли Бутч Вілмор і Суні Вільямс вирушили на МКС у червні й мали пробути там тільки тиждень. Але космічне агентство визнало, що капсулу фахівців ризиковано вчасно доставити додому, і вирішило, що Вілмор і Вільямс залишатимуться в космосі до 2025 року.

Стежте за виборами у США на спеціальній сторінці на сайті Суспільного з мапою голосів, де в режимі реального часу будуть оновлюватись результати.

Читайте також: День виборів у США. Текстовий онлайн Суспільного.

Що відомо про вибори у США 2024 року

5 листопада у США відбуваються вибори — президентські та до обох палат Конгресу. За посаду президента змагаються колишній президент, республіканець Дональд Трамп та чинна віцепрезидентка, демократка Камала Гарріс.

Дільниці вже відкрились у всіх штатах, а понад 82 мільйони громадян США проголосували достроково протягом останніх тижнів. Суспільне стежить за останніми новинами з виборів, а наші кореспонденти працюють у США — читайте оновлення у нашому текстовому онлайні.

Топ дня

Вибір редакції

На початок