Перший у світі супутник із дерев’яними панелями запустили у космос, щоб перевірити придатність деревини як відновлюваного будівельного матеріалу для майбутніх досліджень на Місяці та Марсі.
Про це повідомляє Reuters.
Розроблений японськими дослідниками супутник вагою в 900 грамів відправили до Міжнародної космічної станції в рамках місії SpaceX. Після чого його планують випустити на орбіту над Землею.
Зазначається, що панелі супутника (LignoSat) виготовлені з дерева магнолії без шурупів та клею. Так дослідники Кіотського університету, сподіваються, що в майбутньому деякі метали, які використовуються в дослідженні космосу, можна буде замінити деревиною.
"З деревиною, матеріалом, який ми можемо виробляти самі, ми зможемо будувати будинки, жити й працювати в космосі вічно", — зазнає астронавт, Такао Доі, який вивчає діяльність людини в космосі в Кіотському університеті.
За словами професора лісознавства Кіотського університету Кодзі Мурата, у космосі деревина довговічніша, ніж на Землі, тому що немає води чи кисню, які могли б її гнити чи запалювати, додав Мурата.
Дослідники також зазначають, що дерев’яний супутник також мінімізує вплив на навколишнє середовище в кінці свого терміну служби. Звичайні металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час повторного входу, дерев’яні ж просто згорять із меншим забрудненням.