Американські військові за наказом Трампа вбили іранського генерала - Пентагон

Американські військові за наказом Трампа вбили іранського генерала - Пентагон

Доповнено
Американські військові за наказом Трампа вбили іранського генерала - Пентагон
. Вікіпедія

Іранського генерала, командувача підрозділу "Кудс" (Quds) Корпусу вартових Ісламської революції Ірану Касема Сулеймані (Qasem Soleimani) убили американські військові, відповідно до наказу президента США Дональда Трампа.

"За вказівкою президента, військові США застосували рішучих оборонних дій для захисту американського персоналу за кордоном, убивши Касема Сулеймані, керівника Корпусу "Кудс" сил Ісламської революції Ірану, який визначено в США як іноземна терористична організація", - йдеться в повідомленні на сайті Пентагону.

Там вважають, що генерал Сулеймані "розробляв плани нападу на американських дипломатів та службовців в Іраку та в усьому регіоні", упродовж кількох місяців "проводив атаки на коаліційні бази в Іраку", а також схвалив нещодавній напад на американське посольство в Багдаді.

За повідомленням The Guardian, генерала вбили в Багдаді, в результаті авіаудару.

Як пише видання New York Post, у результаті нападу загинули загалом семеро людей, в тому числі соратник Сулеймані Абу Махді аль-Мухандіс. Авіаударів завдали по двох машинах.

Вбивство Сулеймані сталося через кілька днів після спроби протестувальників у Багдаді взяти штурмом американське посольство. Як заявили у Вашингтоні, напад на дипмісію скоєно за розпорядженням генерала Сулеймані.

Президент Трамп у своєму акаунті в Twitter не коментував вбивства іранського генерала. Однак виставив зображення американського прапора.

3 січня посольство США в Іраку закликало американських громадян негайно залишити цю країну "через посилену напруженість в Іраку та регіоні".

Фото обкладинки - Wikimedia Commons.

На початок