Перейти до основного змісту
На додаток до НАТО: голова Європарламенту Мецола вважає, що ЄС має створити свою організацію безпеки

На додаток до НАТО: голова Європарламенту Мецола вважає, що ЄС має створити свою організацію безпеки

Голова Європарламенту Роберта Мецола
Голова Європарламенту Роберта Мецола. АР

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявила, що Європейському Союзу слід створити власну організацію з безпеки, яка має бути як додаток до НАТО.

Про це політикиня сказала в інтерв'ю elMundo.

Мацола наголосила, що Євросоюз завжди має бути "сильнішим, послідовнішим та ефективнішим".

"Я говорю те саме, коли йдеться про створення, наприклад, справжнього союзу безпеки і оборони. Союзу, який ми давно вимагали, який би доповнював НАТО і не став би конкурувати з ЄС", — сказала очільниця Європарламенту.

Вона зазначила, що Європа перебуває на межі надзвичайно нестабільної ситуації через повномасштабну війну в Україні, яку розв'язала Росія. Мецола зауважила, що Євросоюз має бути готовим до всього, незалежно від того, хто увійде до Білого дому після виборів президента США.

"У січні буде новий президент (у США — ред.), а отже, і нова адміністрація. Також з'являться новий Сенат та новий Конгрес, які є нашими колегами, коли справа доходить до голосування щодо фінансової допомоги Україні. Я сподіваюся, що ми зможемо продовжити працювати разом", — додала Мецола.

Перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Тодішній генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Тодішній генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

Топ дня

Вибір редакції

На початок