Суспільне опинилося в Білому списку з 13 прозорих та відповідальних українських онлайн-медіа за друге півріччя 2024 року. Перелік сформував Інститут масової інформації (ІМІ).
Про це повідомляється на сайті ІМІ.
Рівень дотримання професійних стандартів у виданнях, що увійшли в Білий список, сягає в середньому близько 96%.
Це результати двоетапного глибинного моніторингу онлайн-медіа, який ІМІ проводить кожні 6 місяців. Фахівці оцінюють критерії прозорості, відповідальності, дотримання журналістських стандартів і чи є в медіа чітке маркування реклами.
Крім Суспільного, до Білого списку Інституту потрапили "Радіо Свобода", "Українська правда", "Бабель", hromadske, "Тексти", ZN.ua, "Еспресо", "Слово і діло", "Український тиждень", Громадське радіо, NV та "Ґрати".
Як проводили дослідження
Професійні стандарти згаданих видань оцінювали у два етапи.
На першому 50 популярних українських онлайн-медіа, відібраних на основі даних попередніх моніторингів ІМІ, а також SimilarWeb та Gemius, оцінювали на предмет наявності маніпуляцій, фейків та чорного піару.
На другому етапі медіа аналізувалися за критеріями: стандарти балансу, достовірність та відокремлення фактів від коментарів, наявність на ресурсах джинси, сексизму та мови ворожнечі, шкідливого контенту, а також на чи є прозорість у медіа – тобто чи зазначені на сайтах контакти, редакційні політики, власники.
У квітні 2024-го, тобто за перше півріччя, Суспільне теж увійшло до Білого списику ІМІ разом з десятьма іншими ЗМІ.
Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни з 2014 року.
ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини РФ у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.