Північна Корея в четвер, 31 жовтня, провела успішне випробування новітньої твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) "Хвасон-19" (Hwasong-19).
Про це повідомляє північнокорейське державне інформагентство KCNA.
Запуск ракети проводився під керівництвом лідера країни Кім Чен Ина. Він висловив задоволення успішним випробуванням, яке, на його думку, доводить незворотність переваги Пхеньяна у розробці та виробництві новітніх потужних засобів доставки ядерної зброї.
У Пхеньяні назвали ракету надпотужним наступальним засобом і останньою версією своєї серії МБР великої дальності. Зазначається, що ракета Hwasong-19 здатна доставити ядерну боєголовку на материкову частину США.
За даними північнокорейських військових, Hwasong-19 перебувала в повітрі 5156 секунд (рекордні для місцевого ракетобудування 86 хвилин) і пролетіла понад 1001 кілометр на максимальній висоті майже 7688 метрів.
Як пише Yonhap, військові Південної Кореї заявили, що вони виявили ракету, випущену під великим кутом, з півночі КНДР, і сказали, що вона пролетіла близько 1000 кілометрів, перш ніж впасти в Східне море. Воно оцінило ракету, як нову твердопаливну МБР.
Перший майже за рік запуск МБР відбувся за кілька днів до президентських виборів у США 5 листопада. Спостерігачі кажуть, що провокація Північної Кореї, ймовірно, мала на меті продемонструвати її здатність доставити ядерну боєголовку на материкову частину США та відвернути увагу від недавнього засудження міжнародною спільнотою введення своїх військ до Росії.
Україна засудила випробування КНДР балістичної ракети
Міністерство закордонних справ України рішуче засудило черговий запуск Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети 31 жовтня 2024 року.
"Ця ще одна безвідповідальна провокація, яка підриває мир і стабільність як на Корейському півострові, так і у світі в цілому. КНДР, яка надає Росії не лише артилерійські боєприпаси і балістичні ракети, але й направляє свої військові підрозділи для участі у війні проти України, продовжує свідомо дестабілізувати ситуацію", — йдеться у заяві міністерства.
За словами українських дипломатів, випробування ракети, яка досягла максимально великої висоти у порівнянні з попередніми запусками, свідчить про подальше просування ракетної програми КНДР.
"Особливе занепокоєння на цьому тлі викликає поглиблення військової співпраці РФ та КНДР, що вимагає негайної й рішучої відповіді світової спільноти. Закликаємо партнерів до негайних дій задля рішучої протидії російському та північнокорейському режимам — від підвищення санкційного тиску на Москву та Пхеньян до максимального посилення спроможностей України в рамках плану перемоги, представленого президентом Володимиром Зеленським", — йдеться у заяві.
31 жовтня Північна Корея зранку випустила невпізнану балістичну ракету в бік Японського моря. Це третій запуск ракети за осінь.
Востаннє Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності 18 вересня. Перед цим, 12 вересня, Пхеньян запустив кілька балістичних ракет малої дальності — перший такий запуск за понад два місяці, який пізніше назвали випробуванням нової системи залпового вогню калібром 600 мм.