На кораблях ВМС США планують встановлювати ракети для Patriot через гіперзвукову зброю Китаю — Reuters

На кораблях ВМС США планують встановлювати ракети для Patriot через гіперзвукову зброю Китаю — Reuters

Авіаносець ВМС США USS Harry Truman
Авіаносець ВМС США USS Harry Truman. Gerard Bottino/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Сполучені Штати планують оснастити деякі зі своїх бойових кораблів ракетами-перехоплювачами систем ППО Patriot на тлі побоювань, що Китай розгорне гіперзвукову зброю для потоплення суден у Тихому океані.

Про це пише агентство Reuters, посилаючись на коментарі двох високопоставлених посадовців з американського оборонного сектору.

За словами одного зі співрозмовників журналістів, йдеться про розміщення на борту кораблів ВМС США ракет-перехоплювачів Patriot Advanced Capability-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE), які використовуються в основному американською армією.

Таким чином американські військові хочуть випередити прогрес Китаю у галузі ракетних технологій, включаючи використання високоманеврової гіперзвукової зброї.

Як пише агентство, інтеграція ракет-перехоплювачів виробництва компанії Lockheed Martin з протиракетною обороною кораблів відбувається на тлі напруги в Індо-Тихоокеанському регіоні, у той час, як Китай швидко модернізує свої війська, а також після успішної роботи протиракетної оборони за допомогою Patriot в Україні та на Близькому Сході.

На думку експерта з протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Тома Карако, скільки ракет-перехоплювачів PAC-3 MSE знадобиться ВМС США невідомо, але загальний попит на них, за його словами, наразі "зашкалює".

Карако додав, що зараз є "великий інтерес" з боку іноземних урядів на ці ракети-перехоплювачі й армія США хоче подвоїти їхнє виробництво в найближчі роки.

За словами ще одного джерела агентства, США обрали Японію, свого ключового союзника, як місце для спільного виробництва ракет до Patriot, а Lockheed Martin хоче створити нову виробничу лінію для головок самонаведення у штаті Флорида.

Також у статті зазначається, що PAC-3 MSE вже збивав маневрові гіперзвукові ракети в Україні. У ВМС США вважають, що ракети-перехоплювачі могли б додати ще один рівень захисту до їхніх протиракетних систем, які не були випробувані в боях проти такої гіперзвукової зброї.

Сам боєприпас PAC-3 MSE важить приблизно 300 кг, а вартість однієї ракети становить 4 мільйони доларів США за одиницю.

Китай уже розробив величезний арсенал протикорабельних балістичних ракет, включаючи DF-21D, так звану "вбивцю авіаносця", і протикорабельні боєголовки для своєї балістичної ракети середньої дальності (IRBM) DF-26.

Його DF-27, який, за твердженням Пентагону, може досягати відстані до 8000 км, схоже, використовує аеродинамічну боєголовку, яка може маневрувати, щоб ухилитися від оборони або легше вразити рухому ціль.

Раніше президент Джо Байден заявляв, що Сполучені Штати готові до переговорів з Росією, Китаєм і Північною Кореєю “без попередніх умов” для зменшення ядерної загрози.

На початок