Ердоган каже, що побачив, як Путін "прагне повного припинення вогню" в Україні

Ердоган каже, що побачив, як Путін "прагне повного припинення вогню" в Україні

Ердоган каже, що побачив, як Путін "прагне повного припинення вогню" в Україні
Російський лідер Володимир Путін та турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган. AP

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який повернувся з Казані після участі в саміті БРІКС, заявив, що побачив, що керівник Росії Володимир Путін “прагне повного припинення вогню” у війні в Україні.

Про це повідомляє TRT Haber.

"Як і на моїй зустрічі з президентом України Зеленським в Америці (25 вересня — ред.) , ми побачили, що Путін також прагне встановити постійне припинення вогню. Міністри закордонних справ нашої країни Хакан Фідан і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердили це під час зустрічей у Стамбулі. Окрім питань відновлення Чорноморського зернового коридору та розмінування, ми також побачили під час нашої зустрічі з Путіним та його делегацією вчора ввечері, що були очікування щодо обміну полоненими”, — сказав Ердоган.

Він додав, що зараз Туреччина уважно стежить за кроками щодо цих обмінів полоненими.

“Ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб вирішувати проблеми дипломатичним шляхом. Ми прагнемо якнайшвидше розпочати переговори про мир між двома країнами та прокласти шлях до сприятливого результату”, — заявив Ердоган.

Президент Туреччини також наголосив, що турецька сторона продовжує наголошувати, що у війні не буде переможців і в мирі не буде переможених.

“Ця війна обов’язково закінчиться, ми намагаємося закінчити її без пролиття крові та сліз", — заявив Ердоган.

Напередодні Путін заявив, що Туреччина як посередник зверталася до нього “прямо з Нью-Йорка” під час вересневої сесії Генасамблеї ООН із нібито пропозицією від України щодо переговорів.

Із 22 до 24 жовтня в Казані проходив саміт лідерів країн БРІКС. На саміт, зокрема, прибули керівник Росії Володимир Путін, президент Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Південноафриканської Республіки Сиріл Рамафоса, генсек ООН Антоніу Гутерреш, який за понад 2 роки приїхав у Росію.

Як розповідав помічник Путіна Юрій Ушаков, подію мали відвідати делегації з 36 країн, зокрема 22 глави держави.

Що відомо про БРІКС

БРІКС (англ. BRICS) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР) — міждержавне об'єднання, геополітична група цих п'яти країн. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше.

Група БРІКС з моменту заснування у 2006 році пройшла через дві хвилі розширення. У 2011 році до початкового складу приєдналася Південна Африка. У серпні 2023 року до об'єднання було запрошено шість нових членів, зокрема Аргентина, але наприкінці грудня вона відмовилася від вступу. П'ять нових членів — Єгипет, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія та Ефіопія — почали повноцінну роботу в БРІКС з 1 січня.

У 2024 році Росія головує в БРІКС. Путін висловив сподівання, що Сі Цзіньпін разом із китайською делегацією приїде на саміт у Казань.

Що в Україні кажуть про саміт

Міністерство закордонних справ України засудило рішення Гутерреша, коли той прийняв запрошення на БРІКС до Казані від Путіна. МЗС вважає, що це шкодить репутації ООН.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очільник Кремля Володимир Путін на саміті БРІКС запропонує своє бачення закінчення війни. За словами Зеленського, для Путіна цей захід — засіб показати, що Росія не ізольована від світу, а також спроба Росії влаштувати власний перший саміт миру.

23 жовтня у МЗС України заявили, що Росії не вдалося "експортувати" учасникам саміту БРІКС, який триває у російському місті Казань, свої "неоімперіалістичні погляди" на зміну світового правопорядку та глобальної архітектури безпеки через агресію проти України.

На початок