Військовослужбовці ЗСУ, яких залучають до виконання бойових завдань продовжують вивчати норми міжнародного гуманітарного права (МГП). Наразі у різних гарнізонах проведено 6 тренінгів для сержантів у цьому напрямку.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
Там розповіли, що освітня діяльність у цьому напрямку здійснюється у межах реалізації рішення головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського. До організації та проведення таких занять залучаються міжнародні організації, які мають значний досвід навчання військовослужбовців нормам МГП під час ведення бойових дій.
"Так, за підтримки міжнародної гуманітарної організації "Женевський заклик" у різних військових гарнізонах проведено 6 тренінгів для сержантського складу, що дало можливість поглибити знання з міжнародного гуманітарного права близько 210 військовослужбовцям ЗСУ", — йдеться у повідомленні.
У Генштабі зазначили, що проєктна діяльність "Женевського заклику" з питань організації й проведення занять з МГП для особового складу українських Сил оборони набуває системного характеру.
"Усе це дає можливість розширити знання військовослужбовців у сфері застосування МГП та обмінятися навчальними практиками й досвідом з профільними структурами Збройних сил України", — пояснили у Генштабі.
Там додали, що практичну реалізацію зазначеного проєкту забезпечує громадська організація "Ліга офіцерів", яка є виконавчим партнером міжнародних організацій, котрі співпрацюють з Генштабом ЗСУ у сфері поглибленого вивчення норм міжнародного гуманітарного права.
Міжнародне гуманітарне право
Міжнародне гуманітарне право (МГП) – це галузь міжнародного публічного права, яка застосовується під час збройних конфліктів з метою обмеження засобів та методів ведення воєнних дій.
Вона спрямована на захист цивільного населення від впливу збройного конфлікту та тих, хто припинив брати участь у воєнних діях. МГП покликане на обмеження наслідків конфліктів, виходячи з міркувань гуманності.
Принцип гуманності є найбільш загальним принципом у міжнародному гуманітарному праві, він об’єднує всі положення у логічно побудовану систему норм, які застосовують під час збройних конфліктів і тісно пов’язані з суміжними галузями міжнародного права.
Що таке Женевські конвенції
Женевські конвенції про захист жертв війни є міжнародними багатосторонніми угодами у сфері законів і звичаїв війни.
Вони спрямовані на захист жертв збройних конфліктів. Конвенції були підписані 12 серпня 1949 року на Дипломатичній конференції ООН у Женеві.
Конвенції набрали чинності 21 жовтня 1950 року. До підпису долучилося понад 190 держав, тобто майже всі країни світу.
Зокрема конвенція про захист цивільного населення під час війни передбачає гуманне ставлення до цивільного населення, що перебуває на окупованій території, і захищає його права.