Центр громадського здоров’я порадив українцям проводити менше часу, дивлячись в екрани електронних пристроїв.
"Дослідження доводять, що психологічний стан людини в рази погіршується за умови, коли вона знаходиться в екрані телефона, телевізора або інших електронних пристроїв по кілька годин на день", — йдеться в повідомленні ЦГЗ у Facebook.
Натомість у Центрі пропонують скористатися функцією "цифрового добробуту", яка є в більшості смартфонів. Спершу можна подивитися, скільки часу в телефоні ви проводите у середньому щодня: понад 7 годин/день вважається надмірним користуванням; 4 години/день — посереднім, 1 година/день — мінімальним. Далі потрібно проаналізувати, скільки часу ви проводите в екрані виправдано через роботу чи навчання, а які додатки просто марнують час. Зазвичай, це соціальні мережі або ігри.
Третім кроком є встановлення таймеру на додатки телефону, щоб контролювати час перебування в екрані. Таймер автоматично закриває додаток, як тільки відведений час збігає. Можна скорочувати тривалість користування поступово.
"Головне, не обманювати себе і дійсно дотримуватися встановлених меж", — підкреслюють у ЦГЗ.
У відомстві додали, що велика кількість часу біля екранів призводить до зниження рівня самоконтролю, стає складніше контролювати свої поведінкові реакції, утримувати увагу, завершувати задумані справи, а також порушується якість та тривалість сну. Центр закликав приділяти вивільнений час фізичній активності.
Що відомо
- Міністерство охорони здоров'я спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров'я запустило флешмоб про здорові звички, за яким щодня на сторінці Центру громадського здоров'я у Facebook публікуватиметься по одній простій пораді для збереження здоров'я.
- Вже 25 листопада була опублікована перша порада, якою пропонувалося "прямо зараз встати й піти випити склянку простої води".
- У Центрі громадського здоров'я порадили українцям відмовитися від телефону чи будь-яких екранних пристроїв принаймні за годину до сну через шкоду для відпочинку і пояснили, як це зробити.
- Також У ЦГЗ порадили рухатися щогодини і робити принаймні 2-хвилинні перерви в сидінні, щоб пройтися чи розім'ятися.
Читайте також
Як уберегтися від втоми. Пояснює Центр громадського здоров'я