Майбутнє простору біля Монументу Слави. У Львові створять робочу групу

Майбутнє простору біля Монументу Слави. У Львові створять робочу групу

Майбутнє простору біля Монументу Слави. У Львові створять робочу групу Суспільне Львів

У Львові створять робочу групу, яка обговорить майбутнє простору, де розташований Монумент Слави на вулиці Стрийській.

До цієї групи залучать представників громадських організацій, мерії, архітекторів, екологів та представників Парку Культури та Стрийського парку, які розташовані неподалік.

"Ми точно бачимо, що ця територія має бути більшою і вона має включати в себе, зокрема, і для нас це ключове — це пошанування українських героїв", — каже заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Майбутнє простору біля Монументу Слави. У Львові створять робочу групуСуспільне Львів

Майбутнє простору біля Монументу Слави. У Львові створять робочу групу

Частина Монументу Слави вже більше року обгороджена, стели також немає. Минулого тижня там провели зустріч із ініціативною групою. На ній були присутні і представники руху "Суспільство майбутнього". Антон Петрівський, який представляє цей рух, розповів, що під час зустрічі узгодили демонтувати пам’ятник.

"Цей Монумент згідно з архівними даними споруджувався в 50-ту річницю Жовтневої революції і в 50-ту річницю створення Збройних сил Радянського Союзу. Це армія, яка була причетна до Голодомору в Україні", — каже представник руху "Суспільство майбутнього" Антон Петрівський.

Читайте також: Фігури воїнів зі cтели Монументу Слави експонують на виставці у Австрії.

Про потребу проведення конкурсу та громадських слухань говорить і завідувачка кафедри містобудування Львівської Політехніки.

"Цей простір дуже важкий з містобудівної точки зору. Тут виїзд з міста ХІХ століття в Новий Львів. Тому тут обов’язково робити конкурс. Чи там потрібен новий меморіал, місце, звісно, хороше, може, люди просто захочуть оформити гарний вхід, як він був колись на початку", — каже Галина Петришин.

Що відомо

  • 3 березня 2019 року у Львові через аварійність конструкції, знесли стелу Монументу Слави, вдалося це зробити з третьої спроби.
  • Іншу частину монументу обгородили.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше