У замороженій курятині, яку постачають ЗСУ, військові знайшли голки. Ймовірно, м'ясо птиці накачували водою для збільшення ваги. У закупівельній агенції Міноборони "Державний оператор тилу" (ДОТ) заявили, що проведуть розслідування щодо цього інциденту.
Про це у Facebook повідомив член Громадської антикорупційної ради (ГАР) при Міністерстві оборони Геннадій Кривошея.
За його словами, наразі вся продукція готується до повернення постачальнику, а служби Міноборони "відпрацьовують проблему".
"Прошу "Державного оператора тилу вжити відповідних заходів реагування та переглянути контракт з постачальником", — додав Кривошея.
Як пише hromadske, у закупівельній агенції пояснили, що це сталося через те, що наразі в описах до товарів, за якими ДОТ здійснює закупівлю, відсутня норма допустимого рівня води у м’ясі. Крім того, там запевняють, що раніше вже ініціювали ці зміни та надіслали напрацювання до Головного управління розвитку й супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.
Там також заявили, що проведуть розслідування щодо цього випадку, а всю партію цього курячого м'яса вже повернули постачальнику. Також у ДОТ додали, що контрактом передбачений штраф для постачальника розміром 20% на всю партію м'яса, яку повернули.
Як заявила журналістка і членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Тетяна Ніколаєнко, постачальником курячого м’яса, у якому знайшли голки, є підприємство "Міт Пром".
"Накачування мʼяса водою — це найкращий спосіб відбиття маржі в рамках каталогу. Спеціально навчені посередники вже купили китайське обладнання, щоб тонну мʼяса перетворити на півтори, а то і дві", — йдеться у її дописі у Facebook.
За даними YouControl, львівська компанія "Міт Пром" займається неспеціалізованою гуртовою торгівлею та виробництвом м’яса. Власницею фірми є Ольга Михайлова. Правонаступником підприємства є "Укр Агро Міт" у Рава-Руській, яким володіє Ігор Кремінець.
У травні 2024 року Міноборони затвердило зміни до каталогу харчування ЗСУ, розробленого спільно з "Державним оператором тилу". Тоді перелік було доповнено різними видами спецій, круп, риби та консервів.
У червні "Державний оператор тилу" уклав договори на понад 17 мільярдів гривень з постачальниками для забезпечення ЗСУ харчуванням на друге півріччя. Середня ціна за комплект склала 109,22 гривні.