"Воно і так працює": Зеленський прокоментував економічне бронювання

"Воно і так працює": Зеленський прокоментував економічне бронювання

Зеленський про економічне бронювання
Президент Володимир Зеленський виступає під час спільної прес-конференції з президенткою ЄК Урсулою фон дер Ляєн у Києві 20 вересня 2024 року. Пресслужба президента

За словами президента України Володимира Зеленського, знати баланс щодо економічного бронювання – складно. До того ж із стратегічними галузями "воно і так працює".

Про це він розповів 18 жовтня під час інтервʼю в ефірі "Єдиного телемарафону".

Зеленський каже, що економічне бронювання має бути справедливим, а над цим працює Міністерство економіки України та премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Вони вже представили президенту моделі економічного бронювання, проте ці варіанти "не зовсім справедливі", каже Зеленський. Він вважає, що критерії "мають бути не за професією". Таке бронювання не запроваджене, бо це "складне питання" і знайти баланс складно.

"Військові бояться, тому що буде недостатньо нових сил. А бізнес по-іншому відноситься. Якщо це буде, які критерії, щоб це не було, що тільки бізнес, де дуже багаті прибутки, а як же малий. І тому, мені здається, тут поки балансу немає, отак не можна просто шашкою махати", — каже президент.

За його словами, нині вирішене лиш одне питання — бронювання щодо критичної інфраструктури і професій, без яких просто не може вижити військо в час війни.

"Так, воно і так працює, економічне бронювання, щодо стратегічних галузей, то воно повинно бути справедливе", — додав президент.

Раніше член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Федір Веніславський повідомляв, що у Верховній раді немає достатньої кількості голосів для впровадження економічного бронювання

Що відомо про бронювання

Нині можуть бути заброньовані працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном.

Постанова Кабміну зараз дозволяє бронювати 50% військовозобов'язаних працівників критично важливих для функціонування економіки підприємств.

У квітні премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив міністерствам оновити постанови про визначення критично важливих підприємств, за якими бронюють військовозобовʼязаних. Він заявив, що бронювання має бути справедливим і повинні бути чіткі критерії, за якими визначатимуть такі підприємства.

У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про економічне бронювання. У Комітеті з питань економічного розвитку є пропозиції, які розробляла група на чолі з головою Комітету Дмитром Наталухою. Ці пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки.

На початок