ЄС готує зміни для запобігання нелегальній міграції — ЗМІ

ЄС готує зміни для запобігання нелегальній міграції — ЗМІ

ЗМІ
Українські біженці: ЄС готує зміни щодо міграції
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. AP/Jean-Francois Badias

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила новий план Євросоюзу для протидії нелегальній міграції. Зміни торкнуться і українців.

Про це повідомляє RMF FM.

Журналісти дізналися, що план має 10 пунктів. Так Урсула фон дер Ляєн повідомила, про необхідність розглянути можливість організації центрів для мігрантів, які не мають права на притулок за межами Євросоюзу.

Зазначається, що це вперше Європейська комісія позитивно реагує на пропозицію, яку підтримали, зокрема Польща. Італія вже організовує такі центри в Албанії.

Президентка Єврокомісії також оголосила про нові правила, які зроблять повернення мігрантів, які не мають права на прихисток, у країни походження більш ефективними.

За словами Урсули фон дер Ляєн, одним із першочергових завдань уповноваженого з питань внутрішніх справ та міграції стане питання гібридних атак з боку Росії та Білорусі. Як приклад, домовленості з авіакомпаніями, які літають до Мінська, і більш жорстка візова політика.

Також передбачаються нові правила, які регулюватимуть довгострокове перебування біженців з України. Зазначається, що міграція стане однією з головних тем дводенного саміту глав держав і урядів Європейського Союзу в Брюсселі, який розпочнеться в четвер, 17 жовтня.

Українські біженці за кордоном

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС активував Директиву тимчасового захисту, яка надала українцям право легально перебувати на території Євросоюзу та отримувати базові соціальні послуги. Мовиться про охорону здоров’я, освіту та право на працевлаштування. Термін дії документа — до березня 2025 року із можливістю продовження.

Рада Європейського Союзу у вівторок, 25 червня, ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українських біженців.

За даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах ЄС отримали 4,3 мільйона людей, які залишили Україну унаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Це дані станом на 31 травня. 98% з них – громадяни України.

На початок