Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги не використав понад 140 мільйонів гривень

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги не використав понад 140 мільйонів гривень

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги не використав понад 140 мільйонів гривень Суспільне Львів

144 мільйони гривень ще не використав Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з тих грошей, що їм виділили для роботи з хворими на коронавірус. Медичний заклад є лідером в Україні з невикористаних грошей.

Екстрена медична служба Львівщини фінансується Національною Службою здоров’я України за трьома пакетами – пакет "екстрена медична допомога", "перехідне фінансування" та "медична допомога пацієнтам із COVID-19". Гроші, що залишилися – з останнього пакету.

Львів і робота бригад швидких

Фельдшерка швидкої допомоги Марія Кулик у Центрі працює упродовж 35 років. Розповідає, зараз в середньому за зміну мають до 10 викликів.

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги не використав понад 140 мільйонів гривеньСуспільне Львів

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги не використав понад 140 мільйонів гривень

"Деколи навіть немає часу чаю попити, на обід нам дають по 15 хвилин через кожні 4 години, тобто це виходить 45 хвилин в загальному за 12 годин. Роботи набагато більше, тому що набагато менше машин, багато машин ламаються, водіїв мало. Зарплата з надбавками трошки покращилася, вона тепер краща, бо в нас оклад маленький — десь 4 тисячі, а якщо ще стільки додають, то вже краще", — каже фельдшерка Марія Кулик.

Надбавки фельдшери отримують за роботу у Covid-бригадах

Надбавки, про які розповідає Марія Кулик — за роботу в "ковідних" бригадах. В середньому в місяць медик має три такі зміни.

Загалом на роботу з хворими на коронавірус екстреній медичній допомозі Львівщини виділили 351 мільйон гривень з "ковідного" фонду. Їх використовують на доплати медикам, придбання нових машин, обладнання, засобів захисту для працівників та медикаментів для хворих. Уже витратили більше 200 мільйонів.

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги не використав понад 140 мільйонів гривеньСуспільне Львів

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги не використав понад 140 мільйонів гривень

Гроші, що залишилися, планують використати на початку 2021 року

Те, що залишилося, вкінці року повертати до Держбюджету не потрібно. За словами в.о. генерального директора екстреної медичної допомоги у Львівській області Андрія Васька, гроші залишаться на рахунку центру. Їх надалі зможуть використати.

"Є січень, лютий, березень. Ми не знаємо, коли COVID-19 закінчиться. Нами розплановано на наступний рік даний фінансовий ресурс в частині доплат, в частині поточних видатків, на підтримку життєдіяльності служби в частині реагування на пандемію. Немає змісту купити умовно 50 машин і не мати водіїв для їх комплектації. Ми купляєм 10 машин, комплектуєм водіями, розбазовуємо їх по області, тоді купляємо ще 10 машин", — каже Андрій Васько.

За попередніми підрахунками, тих грошей, що залишилися для роботи з хворими на коронавірус центру вистачить до середині квітня – початку травня наступного року.

Що кажуть у Мінфіні?

3 грудня на сайті Мінфіну оприлюднили інформацію про те, що є значні залишки грошей на рахунках закладів охорони здоров’я. Лідером є Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

"Міністерство фінансів очікує від всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я, щоб вони максимально ефективно використовували кожну гривню коштів платників податків. Пацієнти мають знати, що держава про них піклується", — так на ситуацію реагує заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Окрім Львівського обласного центру медицини катастроф, ще три заклади охорони здоров’я в Україні мають залишки на рахунках, які перевищують 100 мільйонів гривень:

  • Міська клінічну лікарню № 4 Дніпровської міської ради (Дніпропетровська обл.) – 134,5 млн грн;
  •  Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Харківська обл.) – 122,8 млн грн;
  •  Сєвєродонецьку міську багатопрофільну лікарню (Луганська обл.) – 105,7 млн гривень.

Читайте також: Львівські лікарі прооперували 2-річну дівчинку, яка проковтнула 31 магніт.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди