Угорщина поскаржилась на Україну в ОБСЄ та НАТО. МЗС викликало угорського посла

Угорщина поскаржилась на Україну в ОБСЄ та НАТО. МЗС викликало угорського посла

Угорщина поскаржилась на Україну в ОБСЄ та НАТО. МЗС викликало угорського посла
Фото: УНІАН

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто висловив обурення через обшуки СБУ у представників угорської громади на Закарпатті та звернувся до ОБСЄ із проханням спрямувати місію в регіон. Раніше МЗС України викликало угорського посла через позицію офіційного Будапешта щодо цього питання.

Про це Сійярто заявив на своїй сторінці у Facebook.

"Я домовився телефоном із моїм другом Гентом Какай, міністром закордонних справ Албанії, який нині обіймає посаду президента ОБСЄ. Я попросив його поїхати на Закарпаття і розслідувати образи на адресу угорської громади", – повідомив міністр.

За словами Сійярто, міністерство також проінформувало спостерігачів ОБСЄ про обшуки на Закарпатті та встановлює зв’язок із представниками місцевої угорської громади.

Скарга у НАТО

Також Сійярто заявив, що поінформував колег у НАТО про обшуки, проведені СБУ на Закарпатті.

За словами міністра, дії правоохоронців свідчать про те, що залякування угорців і "розпалювання антиугорської ненависті" є частиною політики українського уряду. Також він підкреслив, що для країни, яка прагне стати частиною Північноатлантичного альянсу, це неприйнятно.

"Це, очевидно, скандал і неприйнятно в XXI столітті. Особливо з боку країни, яка говорить, що хоче стати ближче до НАТО", – заявив Сійярто.

Сійярто звернувся до міністрів закордонних справ країн НАТО із проханнями не чинити тиску на Угорщину, щоб вона відмовилася від свого вето на проведення засідань Ради Україна-НАТО на міністерському рівні. Також він висловив сподівання, що країни альянсу проявлять солідарність з угорським урядом.

МЗС України викликало посла Угорщини

Водночас в МЗС України повідомили, що через позицію угорської сторони 1 грудня викликали посла Угорщини.

"1 грудня до Міністерства закордонних справ України викликали посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто, якого прийняв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Глава українського зовнішньополітичного відомства закликав угорську сторону уникати кроків та заяв, які не відображають дійсності і створюють деструктивну емоційну напругу в українсько-угорських відносинах", – повідомили у міністерстві.

Кулеба назвав неприпустимою ситуацію, коли депутати об’єднаних територіальних громад, які є громадянами України, на своєму інавгураційному засіданні співають національний гімн будь-якої іншої іноземної держави, зокрема Угорщини. Також він запевнив угорського дипломата, що слідчі дії правоохоронних органів у Закарпатській області відбуваються в межах повноважень СБУ і жодним чином не спрямовані проти угорської національної меншини.  

Що відомо

  • 30 листопада СБУ повідомила про обшуки в одній із закарпатських організацій через підозру у сепаратизмі та пропагуванні ідей так званої "Великої Угорщини" та створення угорської етнічної автономії на Закарпатті.
  • Член Закарпатської організації КМКС "Партія угорців України" Йосип Борто заявив, що обшуки провели у лідера організації Василя Брензовича. Також обшуки відбулись у центральному офісі організації в Ужгороді та в офісах благодійних фондів "Еган Еде" та "За Закарпатський угорський інститут".
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав "неприпустимими" обшуки СБУ в лідерів угорської нацменшини Закарпаття та пообіцяв поскаржитись на дії України в НАТО.
  • СБУ почала розслідувати справу щодо голови Сюртівської ОТГ та новообраних депутатів, які 21 листопада на першому засіданні заспівали угорський гімн.

На початок