"Наодинці": Тарас Табака презентував персональну виставку картин в Ужгороді

"Наодинці": Тарас Табака презентував персональну виставку картин в Ужгороді

"Наодинці": Тарас Табака презентував персональну виставку картин в Ужгороді Суспільне Закарпаття

Виставку картин ужгородського художника Тараса Табаки презентували сьогодні в Обласному музеї народної архітектури та побуту. Художник розказав, присвятив її друзям та приурочив до свого 55-річчя. Всі представлені картини нові, роботу над останньою завершив 2 дні тому.

Роботи для виставки "Наодинці" Тарас Табака написав за місяць. Експозиція складається із 17 картин. Художник каже: вирішив писати роботи для виставки, однак чи вдасться їх презентувати публіці в умовах пандемії — не був упевнений.

"Люблю робити подарунки людям, друзям. Виставка, в принципі, присвячується друзям, тим людям, з котрими ми тепер не можемо аж так часто спілкуватися, як було раніше. Я хотів наситити її повітрям. Я хотів передати нею те, чого зараз дуже не вистачає: оцього польоту, цього правила "вільної руки"", — сказав художник.

"Наодинці": Тарас Табака презентував персональну виставку картин в УжгородіСуспільне Закарпаття

Тарас Табака каже: у творчості не обмежує себе певним стилем. Роботи пише під впливом почуттів та емоцій. Зокрема на представлені картини, за словами художника, вплинула пандемія та пов’язані з нею переживання: "Моя лірика, вона про щось натякає. Вона натякає навіть про те, що "вічність" – це не є наше поняття. Ми люди, які присутні тут, на певному відрізку часу і варто задуматись, як ми цей час проводимо і чому ми його присвячуємо".

Мистецтвознавиця Оксана Гаврош переконана, що зовнішня інформація впливає на кожного. "І ті цифри, які ти дивишся, той об’єм інформації, яку спостерігаєш — воно відображається на роботах. Хтось занурюється в усамітнення і не хоче працювати, хтось навпаки — іще більше працює", — сказала вона.

Відвідувачка виставки Олеся Смирнова за творчістю Тараса Табаки стежить давно, адже він — її улюблений закарпатський художник.

"Наодинці": Тарас Табака презентував персональну виставку картин в УжгородіСуспільне Закарпаття

"Звичайно як і всі роботи Тараса, вони випромінюють якусь таку благодать, спокій, — сказала шанувальниця. — І в цьому хаосі, в якому зараз ми живемо, в цій такій, як він і писав, ентропії, дуже класно відчути таку глядь, дуже класно відчувати таку впевненість. Тому у мене враження тільки такі. Я приходжу сюди помедитувати".

Владислав Товтин каже: радий, що в Ужгороді продовжують проводити мистецькі заходи в умовах пандемії.

"Роботи Табаки дуже добре читаються. Але завжди, від виставки до виставки ти бачиш, що людина є в пошуку. Для того, щоб повністю їх оцінити, треба прийти, коли вже не буде тут багато людей", — сказав Владислав. На його думку, мистецтво Табаки дуже медитативне: треба стати і дивитися, як грають фарби на його роботах.

"Наодинці": Тарас Табака презентував персональну виставку картин в УжгородіСуспільне Закарпаття

Директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан каже: під час жорсткого карантину частину творчих заходів довелось проводити в онлайн-режимі. Після послаблення виставкову діяльність вдалось відновити.

"Це в першу черга підтримка авторів і можливість для широкого кола поціновувачів сучасного образотворчого мистецтва знайомитися із творчістю наших місцевих художників", — сказав директор. Він також додав, що при проведенні виставки в музеї дотримуються протиепідемічних заходів, дистанції, відвідувачів просять одягати маски а про вході до виставкового залу стоїть дезиінфікуючий засіб.

Триватиме виставка картин Тараса Табаки у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту до 15 грудня.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше