Зеленський пропонує відкласти запровадження касових апаратів для ФОПів

Зеленський пропонує відкласти запровадження касових апаратів для ФОПів

Зеленський пропонує відкласти запровадження касових апаратів для ФОПів

Президент Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкт, яким пропонується відкласти запровадження обов’язкового використання касових апаратів для фізосіб-підприємців до 1 січня 2022 року.

"Прийняття законопроекту забезпечить створення умов для адаптації малого бізнесу до застосування нових правил обліку розрахункових операцій, зменшення адміністративного навантаження на бізнес, сприятиме збереженню робочих місць, розвитку підприємництва та виведенню економіки з тіні, що призведе до збільшення доходів як державного, так і місцевих бюджетів", - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Зокрема, документом пропонується змінити терміни впровадження обов’язкових реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Зокрема, для ФОПів II - IV груп платників податків, доходи яких не перевищують граничний обсяг доходів для I групи, окрім "ризикових" сфер, обов’язкові РРО пропонується відтермінувати до 1 січня 2021 року.

Також президентським законопроєктом пропонується визначити граничний обсяг доходів для використання спрощеної системи сплати єдиного податку, скасувати штрафи за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, продовжити до 1 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення вимог закону щодо використання РРО, окрім "ризикових" сфер, запровадити поняття "дистанційні послуги" та передбачити незастосування РРО під час їхнього надання, за умови розрахунків за допомогою банківських систем.

Автори документу зазначають, що необхідність відтермінувати та уточнити низку положень законів "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" та "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" виникла через запровадження карантину та "складні виклики", які постали перед бізнесом, зокрема, щодо збереження діяльності, створення робочих місць, та забезпечення належного та своєчасного виконання податкових зобов’язань.

Що відомо

  • На початку листопада у парламенті вже зареєстрували законопроєкт, який передбачає відтермінування на один рік застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу.
  • Однак під час розгляду у залі Верховної ради нардепи відправили цей документ на повторне перше читання.
  • Пізніше комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики запропонував парламенту ухвалити консолідований варіант законопроєкту щодо відтермінування введення касових апаратів для ФОПів, що не охоплюватиме ризикові груп.
  • 17 листопада Верховна рада провалила голосування у першому читанні за законопроєкт, яким застосування касових апаратів для малого та середнього бізнесу відтерміновується до 2022 року.
  • Протягом усього розгляду питання у парламенті до стін Верховної ради виходять активісти з акціями Save ФОП, вимагаючи ухвалити законопроєкт про відтермінування запровадження касових апаратів. Аналогічні акції відбувалися в інших містах країни.
На початок