"Save ФОП": у Раду внесли законопроєкт про відтермінування касових апаратів на рік

"Save ФОП": у Раду внесли законопроєкт про відтермінування касових апаратів на рік

"Save ФОП": у Раду внесли законопроєкт про відтермінування касових апаратів на рік
Фото: УНІАН

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає відтермінування на один рік застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу.

Як повідомляється на сайті Ради, документ зареєстрували та передали на розгляд профільного комітету.

У пояснювальній записці йдеться про те, що у 2019 році були прийняті закони, які передбачали обов'язкове застосування РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп ФОПів з 1 січня 2021, а з 1 квітня 2021 року такий обов'язок виникав для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп. Однак у зв'язку з пандемією коронавірусу та падінням національної економіки внаслідок економічної рецесії світової економіки малий та середній бізнес перебуває у важкому становищі.

"З огляду на зазначене, пропонується перенести запровадження обов'язкового застосування РРО та/або програмного РРО, а також спеціальний порядок розгляду скарг покупців "кешбек" до 01.01.2022 року", - йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема, для тих суб'єктів господарювання, які мають застосовувати РРО з 1 січня 2021 року, пропонують зробити відстрочку до 1 січня 2022 року, для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп - із 1 квітня 2021 до 1 квітня 2022. Також до 1 січня 2022 пропонують перенести запровадження спеціального порядку розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій "кешбек".

Зазначимо, що документу поки немає у порядку денному парламенту на 4 листопада. Хоча спікер Дмитро Разумков напередодні заявляв, що цей законопроєкт розглядатимуть саме в середу.

Що відомо

  • Спікер парламенту Дмитро Разумков після наради з керівництвом усіх фракцій та депутатських груп заявив, що Верховна рада планує відтермінувати застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу до 2022 року. За його словами, відповідний законопроєкт Рада профільний комітет та парламент має розглянути 4 листопада.
  • Раніше підприємці вийшли на акцію протесту до Верховної ради. Вони просили скасувати тотальну фіскалізацію і РРО зі слоганом "Save ФОП"
На початок