Рада знову не підтримала відтермінування касових апаратів для ФОПів

Рада знову не підтримала відтермінування касових апаратів для ФОПів

Рада знову не підтримала відтермінування касових апаратів для ФОПів
УНІАН

Верховна рада не підтримала у першому читанні законопроєкт, який передбачає відтермінування застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу до 2022 року.

Підтримали відповідний законопроєкт номер 4313-д усього 17 народних депутатів, 228 парламентарів виступили проти.

Під час обговорення голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пропонував зняти з розгляду цей законопроєкт, створити робочу групу й розробити компромісний законопроєкт, який би "влаштував усіх". Про це саме сказав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко зазначила, що комітет мав понад тиждень, щоб доопрацювати законопроєкт.

"Компромісним варіантом є запропонований паном ПалицеюІгор Палиця - представник депутатської грапи "Партія "За майбутнє" законопроєкт, який ми готові підтримати. Це законопроєкт, який повертає нас до законопроєкту 4313 у варіанті одного речення: відтермінувати введення нових правил по РРО і таке інше на один рік", - сказала вона.

Член депутатської групи "За майбутнє" Ігор Палиця, який є автором законопроєкту 4313, запропонував ще раз винести його на комітет, прийняти рішення і розглянути у сесійній залі. Також він додав, що "За майбутнє" разом з групою "Довіра" та партією "Європейська солідарність" зареєстрували постанову про звільнення пана Гетманцева з посади керівника комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

А нардеп від "Опозиційної платформи - За життя" Нестор Шуфрич зазначив, що підприємці недарма протестують під парламентом і вимагають не підтримувати законопроєкт 4313-д. Він закликав колег повернутися до законопроєкту 4313 і 1 грудня проголосувати його як закон.

Одностайності у залі з приводу цього рішення не було, тому заступниця спікера ВР Олена Кондратюк скликала нараду із головами депутатських фракцій і груп біля президії парламенту.

Потім вона поставила законопроєкт 4313-д на голосування, в результаті якого Рада відхилила його: "за" проголосували 17 депутатів, а 228 - "проти".

У день голосування за цей законопроєкт учасники акції Save ФОП перекрили рух вулицею Михайла Грушевського у Києві. Пізніше трапилися сутички мітингувальників з поліцією біля будівлі парламенту, правоохоронці затримали одного чоловіка.

Що відомо

  • На початку листопада у парламенті зареєстрували законопроєкт, який передбачає відтермінування на один рік застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу.
  • Однак під час розгляду у залі Верховної ради нардепи відправили цей документ на повторне перше читання.
  • Пізніше комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики запропонував парламенту ухвалити консолідований варіант законопроєкту щодо відтермінування введення касових апаратів для ФОПів, що не охоплюватиме ризикові груп.
На початок