Бюджет-2021: НСЗУ та Степанов поскаржилися на малі видатки на медицину

Бюджет-2021: НСЗУ та Степанов поскаржилися на малі видатки на медицину

Бюджет-2021: НСЗУ та Степанов поскаржилися на малі видатки на медицину
УНІАН

У Національній службі здоров'я заявляють, що у Держбюджеті на 2021 рік на Програму медичних гарантій мають виділити 123 мільярди гривень. У відомстві кажуть, що цих коштів не вистачить на важливі напрямки охорони здоров'я, зокрема, на лікування пацієнтів з COVID-19, вакцинування та доплати для первинної та екстреної допомоги.

"У запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн. Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами", – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці Національної служби здоров'я.

У НСЗУ зазначають, що потрібно закладати кошти і на вакцинування проти COVID-19, але у бюджеті коштів для цього не достатньо. Також у відомстві додають, що із виділенних 123 мільярдів гривень не буде змоги виділити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги.

"Це якраз про зміни на краще, які має відчути пацієнт: сімейні лікарі краще надають допомогу, екстренка швидко везе пацієнта саме туди, де його можуть врятувати. Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання – серед лідерів в причинах смертності в Україні", – кажуть у Національній службі здоров'я. 

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що не підтримав проєкт бюджету на 2021 рік, адже у ньому не затвердили підвищення зарплати медикам за пропозицією МОЗ. За його словами, ставка лікаря повинна бути 23 тисячі гривень.

"Міністерство охорони здоров'я запропонувало свій варіант бюджету та зробило бюджетний запит. У цьому бюджетному запиті ми чітко визначили, яка справедлива заробітна плата повинна бути в наших медичних працівників. Наш бюджетний запит передбачає, що зарплата лікаря повинна бути 23 тис. грн, медичної сестри – 17 тис. грн, молодшого медичного персоналу – на рівні 12 тис. грн", – пояснив він.

"У редакції бюджету, яку Кабмін відправив на голосування у Верховну Раду, кошти на таке підвищення заробітної плати не передбачені. Саме тому я за цей бюджет як міністр охорони здоров'я не голосував та не підтримав його", – додав Степанов. 

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я закликає парламент ухвалити держбюджет на 2021 рік із закладеними на фінансування медицини мінімум 5% від валового внутрішнього продукту. За словами очільника МОЗ, 29 років медицина в Україні фінансувалась на рівні 3-3,5% ВВП, що є хронічним недофінансуванням.
  • Раніше уряд підвищив виплати лікарям первинної медичної допомоги за кожну укладену з пацієнтом декларацію. Так, з 600 гривень вона зросте до 651 грн.
  • Міністерство охорони здоров’я планує підвищити тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги у наступному році зі 164 до 412 гривень.
  • Також МОЗ планує збільшити тариф на діагностику, хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями або підозрою на новоутворення до 60 тисяч гривень.
  • Крім того, міністерство планує встановити тариф на діагностику та лікування гострого інфаркту міокарда на рівні 37 028 гривень. На сьогодні вартість такого лікування оцінюється в 30 108 грн.
На початок