Разумков розповів, коли Рада зможе розглянути бюджет-2021

Разумков розповів, коли Рада зможе розглянути бюджет-2021

Разумков розповів, коли Рада зможе розглянути бюджет-2021
УНІАН

Верховна рада не зможе розглянути проєкт бюджету на 2021 рік на поточному пленарному тижні, тому що депутати не встигли з ним ознайомитися. Нардепи розглянуть документ або на наступному пленарному тижні, або зберуться для цього на позачергове засідання.

Про це сказав спікер Верховної ради Дмитро Разумков на засіданні погоджувальної ради.

"Бюджет, на жаль, до нас надійшов із серйозною затримкою. Він надійшов лише у минулу п'ятницю (27 листопада - ред.), хоча мав бути у Верховній раді на тиждень раніше. На цьому тижні фізично ми його розглянути не встигаємо. Згідно із законом, на це відводиться 10 днів. Ми його будемо розглядати або на наступному пленарному тижні, або, якщо ми будемо бачити можливість, то на наступному не пленарному тижні ми зможемо його розглянути на позачерговому засіданні", - сказав він.

Читайте також: Як ділитимуть бюджет на 2021 рік. Основні цифри

Він пояснив, що на позачергове засідання проєкт бюджету винесуть у разі, "якщо будемо бачити такі підтримку і можливість його прийняття у Верховній раді України".

За словами Разумкова, зараз усі фракції "взяли тайм-аут для того, щоб детально вивчити цей документ".

Що відомо

  • Доопрацьований до другого читання проєкт Державного бюджету на наступний рік надійшов на розгляд Верховної ради 27 листопада.
  • На засіданні 26 листопада уряд схвалив проєкт Державного бюджету-2021 до другого читання у Верховній раді. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов утримався під час голосування.
  • За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, у допрацьованому бюджеті передбачено доходи у сумі 1 трильйон 92 мільярди гривень, а видатки — у сумі 1 трильйон 328 мільярдів гривень. Не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас підвищується фінансування соціальної сфери, медицини, а також надається підтримка підприємцям, які постраждали від пандемії.
  • 5 листопада Рада прийняла проєкт бюджету 2020-2021 рр, який підтримали 275 депутатів. У проєкті прогнозується зростання ВВП на 4,6%, споживча інфляція може становити 7,3%, середньорічний курс долара наступного року має залишатися на рівні 29 гривень 10 копійок.
На початок