Уряд схвалив проєкт Держбюджету-2021 до другого читання

Оновлено

Кабінет міністрів схвалив проєкт Державного бюджету-2021 до другого читання у Верховній раді.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 26 листопада.

"Ми провели багато спільної роботи та консультацій із народними депутатами. Врахували більшість з наданих пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки", — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, наступного року уряд очікує зростання економіки, що дасть змогу продовжити збільшення видатків на медицину, освіту та оборону.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов утримався під час голосування.

Читайте також: Як ділитимуть бюджет на 2021 рік. Основні цифри

Що передбачається у проєкті Держбюджету-2021

За словами Шмигаля, у допрацьованому проєкті Держбюджету-2021 передбачено доходи у сумі 1 трильйон 92 мільярди гривень. Видатки — у сумі 1 трильйон 328 мільярди гривень.

"Також знайшли можливість зменшити дефіцит по відношенню до ВВП з 6% до 5,5%. У бюджеті-2020 дефіцит був на рівні 7,5%", — повідомив прем'єр.

У бюджеті на 2021 рік не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас підвищується фінансування соціальної сфери, медицини, а також надається підтримка підприємцям, які постраждали від пандемії.

Читайте також: "Вісімка Володимира": що думають експерти про карантинні виплати підприємцям від держави

Що відомо

  • Верховна рада з другої спроби прийняла за основу закон про зміни до Бюджетного кодексу, який необхідний для ухвалення держбюджету на 2021 рік. Першого разу для його ухвалення не вистачило лише одного депутатського голосу.
  • 5 листопада Верховна Рада прийняла проєкт бюджету 2020-2021 рр, який підтримали 275 депутатів. У проєкті прогнозується зростання ВВП на 4,6%, споживча інфляція може становити 7,3%, середньорічний курс долара наступного року має залишатися на рівні 29 гривень 10 копійок. Доходи бюджету планують підвищити до 1 трильйона 71 мільярда гривень, а видатки — до 1 трильйона 350 мільярдів, тобто дефіцит буде становити 270 мільярдів 400 мільйонів гривень або 6% від ВВП.
  • Середньомісячна зарплата має скласти 13 600 гривень, також бюджетом на наступний рік передбачено зростання мінімальної зарплати до 6000 гривень з 1 січня і до 6500 гривень з 1 липня. До першого читання депутати внесли майже 2500 пропозицій і правок, в результаті зросли і видатки і доходи.
  • У Кабінеті міністрів заявляють про успішне завершення переговорів з Міжнародним валютним фондом щодо державного бюджету на 2021 рік.
  • Міністерство охорони здоров'я закликало парламент ухвалили держбюджет на 2021 рік із закладеними на фінансування медицини мінімум 5% від валового внутрішнього продукту.
  • Раніше депутати розповіли Суспільному, що думають про проєкт Держбюджету-2021.

Читайте також

Бюджет-2021: у "Слузі народу" пропонують скасувати видатки на культуру і спорт