Україна швидко впроваджує новітні технології на війні й може навчити цього США

Україна швидко впроваджує новітні технології на війні й може навчити цього США

Джейн Гарман закликає США брати приклад з України зі швидкості впроваджень технологій
Колишня конгресвумен Джейн Гарман на Мюнхенській безпековій конференції, 16 лютого 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Брамський

Очільниця Комісії зі стратегії національної оборони США вважає, що Україна втілює інновації у військових технологіях швидше, ніж Сполучені Штати. Це займає "тижні, а не роки".

Про таке сказала голова комісії Джейн Гарман, передає "Голос Америки".

Гарман під час слухань комісії наголосила, що Міністерству оборони США теж треба стимулювати інновації та впровадження нових технологій, втілення яких зайняло б коротший час ніж це займає зараз та меншу кількість ресурсів. Вона ставить у приклад для порівняння Україну та Росію, які перебувають у стані війни.

"Україна та Росія впроваджують інновації на полі бою і це займає тижні, а не роки. Я була в Києві минулого тижня, до цього була у квітні і переконалась в цьому на власні очі. Якщо Міністерство оборони не може рухатися з такою ж швидкістю та масштабами, воно програє. Цей комітет має допомогти очільнику Міноборони та його заступнику розв'язати цю проблему", — сказала вона.

На переконання Джейн Гарман, Америка не повинна і надалі продовжувати фінансувати ті чи інші засоби у сфері оборони, якщо вони не мають такої цінності як нове програмне забезпечення.

"Просто треба запитати, чого Україна нас може навчити. Україна нас може цьому навчити, зокрема, тому що можна побудувати дрон за 350 доларів. Мій коментар про це: в Пентагоні чашку кави не можна купити за 350 доларів і йдеться про наше майбутнє", — говорить посадовиця.

Вона також упевнена, що нагляд над зброєю, яку США передають Україні, має значення, однак Збройні сили України добре навчені і нема сенсу Штатам щось відправляти в Україну, якщо воно не працює, не ефективне на полі бою. Зброя має застосовуватися.

Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю

Лідери низки країн дозволяють бити озброєнням, яке вони передали на потреби ЗСУ, по території Росії: це Нідерланди, Латвія, Канада, Норвегія, Німеччина, Данія тощо. Італія — проти.

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель вважає, що зброя, надана західними партнерами Україні, має використовуватися в повному обсязі, зокрема і для ударів углиб Росії.

Наприкінці літа Україна передала Штатам список цілей у Росії, по яких планує завдавати ударів, намагаючись підштовхнути Білий дім зняти обмеження на використання зброї.

Президент України Володимир Зеленський, приймаючи 11 вересня 2024 року в Києві держсекретаря США Ентоні Блінкена, переконував зняти обмеження на удари. Блінкен пообіцяв, що передасть президенту Штатів Джо Байдену меседж України.

13 вересня радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що позиція США щодо ударів ЗСУ далекобійними ракетами не змінилася. Після зустрічі з президентом Джо Байденом у Вашингтоні прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер сказав, що остаточного рішення щодо ракет Storm Shadow не прийнято, і натякнув, що подальші зустрічі з цього питання можуть відбутися на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

На початок