Колишня конгресвумен розповіла, як у Палаті представників поставити на голосування пакет про допомогу Україні

Колишня конгресвумен розповіла, як у Палаті представників поставити на голосування пакет про допомогу Україні

Ексклюзивно
Ексконгресменка Джейн Гарман
Колишня конгресвумен Джейн Гарман на Мюнхенській безпековій конференції, 16 лютого 2024 року. Фото: Суспільне/Олександр Брамський

В американському Конгресі є процедурні способи, щоб поставити на голосування законопроєкт, незалежно від бажання спікера Палати представників.

Про це розповіла колишня конгресвумен від Демократичної партії та голова Комісії США з національної оборонної стратегії Джейн Гарман на Мюнхенській безпековій конференції, передає кореспондентка Суспільного.

"Є деякі процедурні способи змусити голосувати. Існує те, що називається discharge petition (дослівно "петиція про звільнення" — ред.), яку підписує більшість членів Конгресу, усі з яких підтримують допомогу Україні. Тоді законопроєкт має бути представлений незалежно від того, що скаже спікер палати", — розповіла Джейн Гарман.

Вона визнала, що питання допомоги Україні застрягло у Конгресі через наближення президентських виборів у США. Водночас колишня конгресвумен висловила сподівання, що президент Байден знайде механізми, щоб Київ отримав необхідну підтримку.

"Сподіваюся, що наш президент розгляне інші механізми, якщо ми не зможемо отримати її через Конгрес, включаючи використання деяких із заморожених російських активів, щоб допомогти Україні прямо зараз. Вони нібито збираються використовувати їх для відбудови України. Але як відбудувати країну, яка може бути окупована, якщо вона не отримує ресурси просто зараз? І я також вважаю, що нам слід надсилати зброю великої дальності", — додала Джейн Гарман.
Колишня конгресвумен розповіла, як у Палаті представників поставити на голосування пакет про допомогу Україні
Фото: Суспільне/Олександр Брамський

Сенат США 13 лютого схвалив законопроєкт фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів.

16 лютого у Палаті представників США з'явився альтернативний законопроєкт з меншою допомогою Україні, щоб подолати "глухий кут" у цьому питанні. Законодавча ініціатива є скороченою версією пакета допомоги на суму 95 млрд доларів, ухваленого Сенатом цього тижня.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон неодноразово заявляв, що не ставитиме на голосування законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для вирішення міграційної кризи.

Що відомо про допомогу від США для України

Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.

У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.

Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.

На початок