Перейти до основного змісту
ВАКС оголосив нардепа Одарченка в міжнародний розшук

ВАКС оголосив нардепа Одарченка в міжнародний розшук

Важливо
ВАКС оголосив нардепа Одарченка в міжнародний розшук
Андрій Одарченко. Андрій Одарченко/Facebook

Суддя Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) задовольнив клопотання сторони обвинувачення та оголосив в державний та міжнародний розшук нардепа від "Слуги Народу" Андрія Одарченка.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду.

Оскільки раніше Одарченко вийшов під заставу в 15 млн грн і здав закордонні паспорти, прокурорка поставила питання щодо стягнення цієї застави в дохід держави та зміну запобіжного заходу на тримання під вартою.

Клопотання буде розглядатися в понеділок, 23 вересня.

Під час засідання прокурорка підкреслила, що у разі зміни запобіжного заходу на тримання під вартою можна оперативно задіяти механізми Інтерполу для більш швидкого та ефективного розшуку депутата.

Під час судового засідання адвокат депутата наголосив, що відсутні докази перетину кордону Одарченком за паспортом. Він також зазначив, що родина депутата проживає на Закарпатті та припустив, що Одарченко міг захворіти.

Адвокат також зазначив, що не зв'язувався з родиною Одарченка, оскільки не має їх контактної інформації, і підтвердив, що сам депутат не виходив з ним на зв'язок.

Натомість прокурорка заявила, що нардеп, ймовірно, нелегально перетнув кордон у Закарпатській області поза офіційним пунктом пропуску. Сторона обвинувачення також вказала на його тісні зв’язки з колишнім головою Закарпатської ОДА Віктором Микитою, який напередодні в коментарі Суспільному відкинув причетність до можливого виїзду народного депутата Андрія Одарченка.

Прокурка розповіла Суспільному, що сьогодні зранку детективи не змогли доставити Одарченка на засідання суду. Вони прибули за місцем його проживання, де знайшли лише водія, який повідомив, що нардеп не виходить вже два дні на звʼязок.

“Вчора в судове засідання не зʼявився обвинувачений, про причини свого прибуття не повідомив. Сьогодні було постановлено ухвалу про його примусовий привід. Сьогодні в сьомій ранку було здійснено виїзд за його домашньою адресою, там його не виявили, однак виявився його автомобіль”, — розповіла прокурорка.

Як пояснили в Transparency International, відповідно до законодавства, розгляд клопотання про стягнення застави в дохід бюджету повинен відбуватись за участю заставодавців. За нардепа заставу внесли 18 людей, тому їх усіх треба запросити наступне засідання.  Якщо ж вони не зʼявляться, суд може стягнути заставу без них.

Одарченка підозрюють у спробі підкупу ексголови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. За версією слідства, Одарченко надав хабар в еквіваленті 50 тисяч доларів за сприяння у виділенні коштів на ремонт підконтрольного йому університету.

Раніше Одарченко вийшов під заставу в 15 млн грн і здав закордонні паспорти. Він також мав не відлучатись за межі України без дозволу суду, прибувати до суду на першу вимогу, повідомляти суд про зміну свого місця проживання та утриматися від спілкування зі свідками.

Що цьому передувало

Напередодні, прокурорка САП під час судового засідання 18 вересня повідомила, що нардеп Андрій Одарченко, ймовірно, перебуває за кордоном. При цьому вона додала, що наразі це не підтверджена інформація. Одарченко того дня не з'явився на судовому засіданні Вищого антикорупційного суду, також не був на роботі у Раді. САП ініціювала стягнення застави та оголошення в розшук нардепа.

За даними прокуратури, нардеп міг виїхати через Закарпатську область. Як відзначила сторона обвинувачення, нардеп мав тісні стосунки з екскерівником Закарпатської ОДА Віктором Микитою.

“Наразі підтвердити цю інформацію не можу, але є оперативна інформація, що він перебуває за кордоном… Паспорти його здані… За оперативною інформацією, можливо, перетнув поза межами пропускного пункту. Але цю інформацію наразі підтвердити не можу. Зараз вирішуємо це питання… У нас є підстави вважати, що в Закарпатській області він міг налагодити контакти, які йому дали таку можливість”, — сказала прокурорка під час судового засідання.

При цьому заступник керівника Офісу президента Віктор Микита в коментарі Суспільному відкинув причетність до можливого виїзду народного депутата Андрія Одарченка.

"Це як я вплинув? (...) Я це вперше чую, що він кудись виїхав. Я з ним знайомий був, як і з кожним іншим депутатом, перебуваючи на посаді. Куди він виїхав, я не знаю", — сказав посадовець.

Що відомо про справу Одарченка

45-річний Андрій Одарченко був обраний народним депутатом Верховної Ради 9 скликання від "Слуги народу" Харкова. За даними руху "Чесно", він пропустив 36% голосувань з початку 2022 року і до травня 2023 року. Був деканом факультету управління торговельно-підприємницькою та митною діяльністю Харківського державного університету харчування та торгівлі.

21 листопада 2023 року НАБУ і САП повідомили, що викрили народного депутата Андрія Одарченка на спробі підкупу біткоїнами голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. За даними слідства, в обмін на 50 тисяч доларів Одарченко просив сприяти в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків агресії РФ на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.

Вищий антикорупційний суд 22 листопада 2023 року взяв Одарченка під варту з можливістю застави в розмірі 15 мільйонів гривень. Сам Одарченко відкидає звинувачення у спробі підкупу.

23 листопада 2023 року фракція партії "Слуга народу" призупинила членство та виключила зі свого складу Андрія Одарченка на час проведення розслідування НАБУ, повідомила голова партії Олена Шуляк. Це рішення підтримали усі члени партії.

24 листопада 2023 року Андрій Одарченко вийшов з-під варти, за нього внесли 15 млн гривень застави, повідомили у Центрі протидії корупції.

Після виходу із СІЗО Одарченко повинен дотримуватися низки обов'язків, зокрема:

  • утриматися від спілкування зі свідками чи іншими підозрюваними;
  • здати паспорти для виїзду за кордон;
  • носити електронний браслет.
Топ дня
Вибір редакції
На початок