Колишній голова Державної служби спецзв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь, народний депутат Андрій Одарченко та забудовник Сергій Копистира ввечері 24 листопада вийшли із СІЗО. За них внесено заставу, визначену судом.
Про це повідомили у Центрі протидії корупції.
"Нам невідомо, внесли вони заставу самостійно чи це зробили треті особи, але швидкість внесення багатомільйонних застав космічна", — вказали у ЦПК.
Як зазначається, після виходу із СІЗО всі підозрювані повинні будуть дотримуватися низки обов'язків, зокрема:
- утриматися від спілкування зі свідками чи іншими підозрюваними;
- здати паспорти для виїзду за кордон;
- носити електронний браслет.
"Якщо вони обов'язки порушать, то заставу можуть стягнути в бюджет", — додали у Центрі протидії корупції.
Що відомо про підозру Щиголю
20 листопада НАБУ та САП викрили організовану групу в складі з керівництвом Держспецзв'язку, які заволоділи державними коштами на суму понад 62 мільйони гривень.
Слідство встановило, що у 2020 році власник групи компаній в змові з керівництвом Держспецзв'язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.
Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їхню перемогу. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв'язку державне підприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 роках кошти в сумі понад 285 мільйонів гривень.
"Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину. Кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи", — зазначили правоохоронці.
НАБУ та САП оголосили підозру в заволодінні державними коштами у сумі понад 62 мільйони гривень голові Держспецзв'язку, його заступникові та іншим службовим особам. У вчиненні злочинів підозрюються 6 осіб.
Дії кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191Стаття 191 ККУ. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. ККУ.
Кабінет міністрів 20 листопада звільнив з посади голови Держспецзв'язку Юрія Щиголя та його заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жору.
23 листопада Вищий антикорупційний суд обрав Щиголю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 січня 2024 року із можливістю внесення застави в розмірі 25 мільйонів гривень.
Що відомо про підозру Одарченку та Копистирі
НАБУ та САП 21 листопада викрили народного депутата Андрія Одарченка на спробі підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма біткоїнами.
Наступного дня ВАКС обрав Одарченку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 15 мільйонів гривень.
21 листопада НАБУ та САП викрили власника приватного товариства та керівницю державного підприємства, які намагалися підкупити міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова.
Як інформує ЦПК, 24 листопада ВАКС взяв під варту забудовника Сергія Копистиру з альтернативною заставою в 100 мільйонів гривень.