"Це наша космічна історія". В Сумах презентували книгу про космонавтику на Сумщині

"Це наша космічна історія". В Сумах презентували книгу про космонавтику на Сумщині

"Це наша космічна історія". В Сумах презентували книгу про космонавтику на Сумщині NASA

В Сумах презентували книгу "Сумщина космічна". У ній йдеться про сумчан, які так чи інакше були пов'язані із космічною галуззю, а також про підприємства Сумської області, що працювали на космічну галузь.

Анатолій Воропай – сум'янин, підполковник у відставці, один зі співавторів книги "Сумщина космічна" розповідає, що частину свого життя він віддав "Байконуру". На космодромі дослужився до заступника начальника штабу польотів.

"Після закінчення академії був направлений на космодром, де прослужив 17-ть років", – пригадує підполковник у відставці Анатолій Воропай.

За його словами, опорні ферми робив Сумський завод Фрунзе, а таких споруд зробили всього п’ять. Два на "Байконурі" і три на північному полігоні у Плесецьку. Говорить, на космос працювали близько двох десятків підприємств Сумської області.

Сумське НВО та Свеський помповий завод, "Хімпром" та Завод гумовотехнічних виробів, Завод електронних мікроскопів та шосткинська "Свема" – це лише частина підприємств Сумщини без продукції яких були неможливі польоти у космос. Суми та Ромни, Шостка та Свеса, Глухів та Охтирка працювали на космос.

У книзі також йдеться про 809-тий навчально-авіаційний полк в Охтирці, який дав 16-ть льотчиків-космонавтів. Серед них – перша людина, яка вийшла у відкритий космос Олексій Леонов, почесний громадянин Конотопу Георгій Береговий, почесний громадянин Сум Анатолій Філіпченко.

Сум'янин Ігор Березюк зараз живе у Харкові. Біолог за фахом, він зробив близько 100 макетів для музеїв космосу у Харків, Одесі, Херсоні, Вінниці та Києві. Від півметрових до п’ятиметрового "Бурану" в Одесі. Нині він також презентує книгу "Сумщина космічна".

"Інформацію, подану в цій книжці, повинні знати всі сумчани. Це наша історія космічна", – стверджує Ігор Березюк.

Крім видання книжки, Ігор мріє створити у Сумах Музей космосу та планетарій. Для музею вже є перші експонати – "гагаринська" ракета, яку він зробив власноруч.

"Друга модель для сумського музею космонавтики – це модель "Шатла". Модель "Шатла", на якому у 1997-му році наш космонавт Леонід Каденюк зробив обертальний політ", – ділиться пан Ігор.

Ще планують провести у Сумах і "Каденюк-Фест". Перший планували ще у квітні цього року, але коронавірус змінив плани.

Читайте також

  • Велика спадщина Сумщини: світ побачив новий том, присвячений прозі до ХХ-го сторіччя
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше