Київська міська державна адміністрації оприлюднила програму вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років та а масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років на 28 листопада.
"28 листопада о 16:00 Київ вшанує хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу – та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років", - повідомили у пресслужбі КМДА.
Окрім того, цього дня у столиці буде обмежено проведення заходів розважального змісту в будь-яких форматах, на території усього міста приспустять або вивісять із траурною стрічкою державний прапор. Також охочі зможуть долучити до загальноукраїнської акції "Запали свічку".
"У четверту суботу листопада у столиці відбуватимуться скорботні молитви, церемонії покладання квітів і встановлення лампадок. Зокрема, на території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років на Михайлівській площі та інших пам’ятних місцях", - зазначили у КМДА.
Інформаційні, просвітницькі та інші тематичні заходи "Збережи пам’ять. Збережи правду" проводитимуться в онлайн-форматі та соціальних мережах. В освітніх закладах Києва відбудуться тематичні уроки, виховні години, лекції, меморіальні заходи, книжкові та фотовиставки.
До 6 грудня в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки для дорослих організовано книжкову виставку "Трагедія незнищеної волі".
Окрім того, 27 листопада в Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця" відбудеться захід із вшанування пам’яті жертв голодоморів із демонстрацією фільму та лекцією Юрія Граждана.
Що відомо
- Інститут національної пам'яті закликає громадян о 16:00 28 листопада вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та запалити свічку у вікнах своїх домівок.
- У Дніпрі у музеї імені Яворницького відкрили виставку до 87-х роковин пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років – "Геть комуну та радянську владу": спротив селян Дніпропетровщини насильницькій колективізації та Голодомору".
- А в Тернополі виставку про Голодомор відкрили в музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. В експозиції – 18 інформаційних стендів про етапи Голодомору та 18 томів Національної книги пам’яті жертв Голодомору.
- У Києві Національний музей Голодомору-геноциду в межах проєкту "Аудіогід для кожного" записав екскурсії 33 мовами світу.