В МЗС розповіли, на якому етапі зараз підготовка до другого Саміту миру

В МЗС розповіли, на якому етапі зараз підготовка до другого Саміту миру

Тихий розповів про тематичні конференції перед другим самітом миру
Речник МЗС України Георгій Тихий під час пресконференції в Києві 10 вересня 2024 року. МЗС України/Facebook/скриншот

Україна в межах підготовки другого Глобального саміту миру провела з міжнародною спільнотою тематичні конференції на рівні радників національної безпеки і на рівні міністрів. Темами були енергетика та продовольча безпека.

Про це на пресконференції 10 вересня розповів речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий, передає кореспондентка Суспільного.

Як розповів посадовець, наразі триває організація зустрічей робочих груп за пунктами Української формули миру, а також ідуть тематичні конференції з партнерами на рівні радників національної безпеки і міністрів.

22 серпня онлайн відбулася така конференція щодо енергетики. У ній взяли участь понад 40 країн і міжнародних організацій. Україну представляло керівництво Офісу президента та Міністерство енергетики.

4 вересня була онлайн тематична міжнародна конференція щодо продовольчої безпеки. Там взяли участь представники 75 країн і міжнародних організацій з різних регіонів світу, розповідає речник дипломатії.

"В межах цих зустрічей розробляються відповідні плани з конкретних питань, які в цілому сформують, те що називається спільна рамка, тобто позиція міжнародної спільноти щодо завершення російської агресії проти України", — додав Тихий.

За його словами, найближчим часом відбудуться аналогічні зустрічі, присвячені іншим пунктам формули миру, метою яких є розробка загального мирного плану, про який говорив президент України Володимир Зеленський.

Георгій Тихий наголосив, що Києву важливо, аби викристалізувалася колективна позиція щодо миру, а не лише України. Підготовка такої спільної мирної рамки — це умова для проведення другого Саміту миру.

Раніше на пресконференції президент Володимир Зеленський розповів про підготовку до другого Саміту миру і висловив думку, що представники Росії повинні бути на другому саміті. А 10 вересня президент представив колективу МЗС нового очільника Андрія Сибігу та наголосив, що цього року Україні потрібен другий результативний Саміт миру.

Після першого Саміту миру, що відбувся 15-16 червня в Швейцарії, уже 94 країни та організації приєдналися до спільного комюніке саміту, яке, однак, стосується лише 3 з 10 пунктів Української формули миру: ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей.

А нещодавно Зеленський повідомив про план перемоги, який він планує представити президенту США Джо Байдену та обговорити його з кандидатами в президенти США — віцепрезиденткою Камалою Гарріс та колишнім президентом Дональдом Трампом. Частиною цього плану перемоги є утримування територій Росії в Курській області.

На початок