Конфлікт інтересів: на Рівненщині звільнили посадовця, у якого підлегла – дружина

Конфлікт інтересів: на Рівненщині звільнили посадовця, у якого підлегла – дружина

Конфлікт інтересів: на Рівненщині звільнили посадовця, у якого підлегла – дружина

Начальника відділу освіти в одній із РДА Рівненщини звільнили з роботи, бо не повідомив, що однією з підлеглих є його дружина. Чоловік мав попередити про конфлікт інтересів керівництво та діяв у інтересах дружини, – повідомили у прокуратурі.

Сам посадовець каже, що голова РДА про родинні зв’язки з директоркою НВК знав, а звільнити його не можуть, бо він – третій тиждень на лікарняному.

Що каже прокуратура

У пресслужбі обласної прокуратури повідомили: Здолбунівська прокуратура виявила порушення Закону "Про запобігання корупції".

"У Гощанській районній державній адміністрації начальник відділу освіти не поставив до відома своє безпосереднє керівництво про те, що директорка одного з навчально-виховних комплексів – його дружина. Також він вчинив посадові дії в інтересах своєї дружини", – повідомила речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська.

Вона зазначила, що про порушення повідомили керівництво РДА, де провели службову перевірку та підтвердили виявлене. Проти чиновника відкрили дисциплінарне провадження та звільнили з роботи.

Позиція райадміністрації

Суспільному в Гощанській районній державній адміністрації пояснили: Закон "Про запобігання корупції" передбачає спеціальну процедуру повідомлення керівництва про конфлікт інтересів та як діяти у такому випадку.

Що саме вчинив начальник відділу освіти в інтересах дружини – голова адміністрації говорити не захотів.

"Що саме він зробив, я коментувати не буду, це справа прокуратури. Він не дотримався закону і порушив правила. В статті є, яка міра застосовується і що він мав робити. Там є єдина стаття", – сказав голова адміністрації Василь Романюк.

Також очільник РДА зазначив, що це не перший дисциплінарний проступок підлеглого. Проти чоловіка проводилися розслідування і раніше.

"Він постійно на лікарняних або у відпустках. Не скажу точно скільки, але вже давно. Я не пам’ятаю, коли він востаннє був на роботі", – сказав голова РДА.

Він запевнив, що звільненого начальника гощанських освітян ніким заміняти не буде. У зв’язку з децентралізацією, відділи освіти невдовзі перейдуть в підпорядкування об’єднаних територіальних громад, тому призначати іншу особу на цю посаду сенсу немає, – зазначив посадовець.

Позиція посадовця

Відділ освіти Гощанської РДА очолював Олексій Савонік. На роботі Суспільному повідомили – начальник на лікарняному. Його дружина, директорка Горбаківського НВК, коментувати ситуацію відмовилася, але надала номер мобільного телефону чоловіка.

Олексій Савонік розповів, що з претензіями не погоджується та вважає їх надуманими.

"Я не розумію, про який конфлікт інтересів йде мова. Усі грошові нагороди чи премії, які ми виплачували директорам, погоджували голова адміністрації або перший заступник. Про прізвище моєї дружини в преміюваннях вони знали", – розповідає Олексій Савонік.

Також він уточнив: на руках має заяву про конфлікт інтересів з підписом керівництва.

"Попереднє керівництво було в курсі, що моя дружина – директорка НВК. Більше того, Василь Романюк закінчив школу, де моя дружина – директорка. Тому, заява, що він тільки що дізнався, що ми з директоркою родичі – обман", – каже начальник освітян.

Також він вважає, що захищений тим же Законом, згідно якого конфлікт інтересів не розповсюджується на працівників сільської місцевості, адже дружина працює саме в селі.

"З червня по мені відкрили 6 чи 7 дисциплінарних проваджень. Мені ставилися завдання, доручення, які нереально було виконати. Мене перевіряли всі служби, які тільки могли, і корупції не знайшли", – запевняє Олексій Савонік і додає, що до 2020-го року претензій до його роботи не було. Працює чоловік у відділі освіти з 2002-го року.

Зі звільненням він не погоджується та збирається звернутися до правоохоронних органів з оскарженнями та ініціюванням перевірки. Він впевнений, що звільнити з посади його не можуть, поки він на лікарняному. Там він зареєстрований з 9-го листопада.

Що відомо

  • Протягом 2020-го року обласна прокуратура внесла 79 документів прокурорського реагування на порушення. За результатами розгляду виявлених порушень, до відповідальності притягнули 24 посадовці, з яких трьох – звільнили.
  • До бюджету повернули 49 тисяч гривень за результатами прокурорських перевірок виявлених правопорушень.
  • У Законі "Про запобігання корупції" передбачили, що у випадку конфлікту інтересів постійного характеру, можуть призначати працівника, який перебере на себе обов'язок виносити рішення щодо підлеглого. Окрім цього є ще три способи усунення конфлікту, передбачених Законом.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди