Турецький суд 26 листопада засудив до довічного ув‘язнення частину із 500 заколотників, які намагались здійснити військовий державний переворот у 2016 році.
Про це повідомляє державне інформаційне агентство Туреччини Anadolu.
Як інформує агентство, 25 пілотів літаків-винищувачів F-16 засудили до довічного позбавлення волі з обтяжливими умовами, також довічні терміни дістали четверо цивільних. Вирок виніс четвертий суд в особливо тяжких справах міста Анкара.
Прокуратура стверджує, що колишній командувач Військово-повітряних сил Туреччини Акин Озтюрк разом зі спільниками з авіабази "Акинджи" керували переворотом, атакували урядові будівлі та намагалися вбити президента.
Один із учасників подій 15 липня 2016 року – колишній полковник Вейсел Кавак, який обіймав посаду секретаря командування ВПС країни, засуджений до 79 довічних термінів. Колишній майор 143-ї ескадрильї ВПС Туреччини, Алі Карабулут також засуджений до 79 довічних термінів у в'язниці суворого режиму.
Також суд засудив до 79 довічних термінів у в'язниці суворого режиму колишнього пілота ВПС Хусейн Тюрка, який в день спроби перевороту брав участь у нанесенні авіаударів по будівлях парламенту, управління супутникового зв'язку TÜRKSAT і Управління спецназу МВС. Ексофіцера ЗС Туреччини Мустафу Озкана засудили до 3 довічних термінів у в'язниці суворого режиму за причетність до бомбардування будівлі Управління поліції Анкари.
Пілоти Мехмет Юрдакул і Ільхам Айгюль, які брали участь в нанесенні авіаударів по Управлінню безпеки Анкари, отримали по три довічних терміни кожен у в'язниці суворого режиму. Пілоти ВПС Туреччини Мехмет Четін і Ертан Корал, які брали участь в нанесенні авіаударів по Управлінню безпеки в сфері авіації засуджені до 8 довічних термінів у в'язниці суворого режиму кожен.
В рамках справи про захоплення авіабази "Акинджі" суд вирішив винести в окреме провадження справи шести обвинувачених, які переховуються, в тому числі Феттулаха Ґюлена.
Загалом перед судом постали 475 людей, при цьому 365 з них перебували під вартою.
Ця судова постанова стала останньою в серії справ, розпочатих у 2017 році для того, щоб притягнути до відповідальності учасників невдалого перевороту. У 2016 році під час нього загинули не менш ніж 250 людей, ще понад 2000 дістали поранення.
"Довічне ув'язнення з обтяжливими умовами" передбачає більш жорсткі умови, ніж звичайне довічне ув'язнення. Уряд Туреччини запровадив таке покарання для заміни смертної кари, яку скасували у 2004 році.
Що відомо
- Спроба державного перевороту в Туреччині відбулася в ніч з 15 на 16 липня 2016 року, коли група військових, використовуючи свої повноваження і зброю, спробувала захопити владу в країні.
- Під час нього на вулиці вийшли тисячі людей, через що виникли вуличні сутички між прихильниками чинної влади та заколотниками. Як заколотники, так і проурядові сили застосовували авіацію.
- Туреччина вважає причетним до спроби перевороту мусульманського проповідника зі США Фетхуллаха Ґюлена, проте він відкидає всі звинувачення на свою адресу. Рух Ґюлена оголошений офіційною Анкарою терористичним рухом.