В Україні можуть ввести повний локдаун вже з 20 грудня

В Україні можуть ввести повний локдаун вже з 20 грудня

Ексклюзивно
В Україні можуть ввести повний локдаун вже з 20 грудня
AP

Кабінет міністрів та Офіс президента розглядають два варіанти запровадження локдауну у період новорічних свят через поширення захворюваності на COVID-19. Який сценарій обере влада, залежить від темпів поширення СOVID-19 і завантаженості медичної системи.

Про це Суспільному повідомили джерела, близькі до переговорів.

"Варіант локдауну дійсно обговорюється зараз в Кабміні і Офісі президента. Поки розглядається два варіанти в залежності від того, якою буде статистика захворюваності. У "лайтовому" варіанті нам запропонують локдаун після Нового року, на три тижні, якраз на час новорічних канікул", — сказав співрозмовник Суспільного.

Але, якщо кількість нових випадків буде рости, локдаун може бути введений вже з 20 грудня і тоді він захопить новорічні свята.

Співрозмовник зазначив, що нині відсоток заповнюваності лікарень коливається по Україні, у середньому, в межах 50%, але якщо він буде досягати 80%, система охорони здоров'я може не витримати.

"І тоді настане те, про що говорив Степанов (міністр охорони здоров'я Максим Степанов — ред.): вибіркова госпіталізація і медичний колапс. Варіанти локдауну поки лише опрацьовуються, можливо, транспортне сполучення зупинятися не буде", — додали в ОПУ.

Що відомо

  • Станом на 25 листопада в Україні зареєстрували 13 882 нових випадків COVID-19, від хвороби одужали майже 8,5 тисячі пацієнтів.
  • Кабінет міністрів розглядає можливість введення локдауну на зимові свята.
  • З 25 листопада набрала чинності постанова, яка зобов'язує уряд заздалегідь попереджати населення про введення додаткових обмежень.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що до Верховної ради подадуть законопроєкти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив що уряд може запровадити жорсткіший локдаун у разі, якщо ініціатива з карантином "вихідного дня" не дасть результатів. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, це буде видно щонайменше через два тижні.
  • Міністерство охорони здоров'я закликає парламент ухвалили держбюджет на 2021 рік із закладеними на фінансування медицини мінімум 5% від валового внутрішнього продукту.
На початок