Герман Сметанін очолив Міністерство стратегічних галузей промисловості України

Герман Сметанін очолив Міністерство стратегічних галузей промисловості України

Герман Сметанін
Герман Сметанін. Фейсбук Г.Сметаніна

Верховна Рада України призначила керівника Укроборонпрому Германа Сметаніна новим міністром стратегічних галузей промисловості. Рішення було прийнято після голосування за відставку Олександра Камишіна.

Про це повідомив нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Кандидатуру Сметаніна підтримали 247 депутатів.

"Рада призначила Германа Сметаніна на посаду Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. До цього він очолював "УкрОборонПром", — написав нардеп.

Як повідомили в Укроборонпромі, 4 вересня Наглядова рада АТ "Українська оборонна промисловість" прийняла рішення про припинення повноважень генерального директора Германа Сметаніна.

"Він продовжить працювати в інтересах України та розвитку оборонно-промислового комплексу на іншій посаді", — йдеться у повідомленні.

В Укроборонпромі зазначили, що під керівництвом Сметаніна виробництво на підприємствах в 2023 році зросло на 92% у порівнянні з 2022 роком і склало 82 млрд грн.

"Це дозволило Укроборонпрому посісти 49 місце у рейтингу TOP 100 Defense Companies 2024, до якого входять провідні світові виробники озброєнь. Це є кращим результатом з 2015 року, відколи компанія потрапила у цей рейтинг. В рамках трансформації перетворено вже 42 підприємства, з них 14 — у 2024 році. Також суттєво розширена географія міжнародних партнерств, створено спільне підприємство з Rheinmetall тощо", — йдеться у повідомленні.

Тимчасовим виконувачем обов'язків гендиректора Укроборонпрому став Олег Гуляк, який з 1 липня 2024 року працював радником Сметаніна з питань військового співробітництва концерну.

Олександр Камишін, який раніше очолював Міністерство стратегічних галузей промисловості, переходить в Офіс президента, де займатиметься питаннями озброєння та інфраструктури, повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

До роботи в Укроборонпромі Сметанін був гендиректором харківського держпідприємства "Завод імені Малишева". Сметанін має дев'ять років виробничого досвіду, у 28 років він очолив Харківський бронетанковий завод. Зараз йому 31 рік.

Що відомо про кадрові зміни в уряді

До Верховної ради 3 вересня надійшли кілька заяв про відставку від:

  • міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна;
  • міністра юстиції Дениса Малюськи;
  • міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця;
  • голови Фонду державного майна Віталія Коваля;
  • віцепрем'єр-міністерки, міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної;
  • віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

4 вересня Верховна рада голосувала за відставки з посад п'ятьох міністрів та голови Фонду державного майна. Депутати підтримали відставки Камишіна, Малюськи, Стрільця та Стефанішиної, але не набрали голосів за відставку Верещук та Коваля. Крім того Рада пішла на перерву до 5 вересня не голосувавши за відставку очільника МЗС.

5 вересня Верховна Рада відправила у відставку очільників МЗС Дмитра Кулебу, Мінреінтеграції Ірину Верещук та голову ДФМУ Віталія Коваля.

5 вересня Верховна Рада призначила Ольгу Стефанішину віцепремʼєркою з євроінтеграції — міністеркою юстиції. Олексій Кулеба очолив Мінрегіон. Міндовкілля очолила Світлана Гринчук. Міністром спорту став Матвій Бідний. Наталію Калмикову призначили міністеркою у справах ветеранів України.

На початок