Верховна рада на засіданні 4 вересня голосувала за відставки з посад п'ятьох міністрів та голови Фонду державного майна. Депутати підтримали відставки трьох міністрів та віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, але не набрали голосів за відставку віцепрем'єрки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та голови ФДМУ. Крім того Рада пішла на перерву до 5 вересня не голосувавши за відставку очільника МЗС.
Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
Першою ВРУ розглядала відставку голови Фонду держмайна Віталія Коваля і депутати провалили голосування — звільнення підтримали 225 депутатів.
Наступним питанням була відставка голови Мінстратегпрому Олександра Камишіна. Депутати підтримали його звільнення 243 голосами.
За словами Железняка, Камишін перейде в Офіс президента у "стаусі стратегічного радника".
Камишін прийшов на засідання Ради особисто та прозвітував про свою роботу як міністра.
"Коли я прийшов на посаду, то побачив великий розбір між тим, що хочемо і можемо. (...) Особливо були проблеми з ремонтом танків. Сьогодні ви не почуте про це. Ми створили абсолютно новий вид зброї — ракету-дрон. Також наша програма з балістичної ракети проходить випробування", — розповідав ексміністр у своїй промові.
Він наголосив, що в України за час його роботи є 671 млн доларів від іноземних партнерів на закупівлю української зброї для ЗСУ, а також працює система міжнародних оборонно-промислових заходів, які проходять майже щомісяця в різних країнах.
Напередодні Камишін прокоментував, що продовжить працювати в оборонній сфері України, але в іншій ролі. Джерело Суспільного в "Слузі народу" повідомило, що Камишіна планують перевести на роботу в Офіс президента.
Верховна Рада не проголосувала за відставку Ірини Верещук з посади віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. "За" проголосували 214 депутатів.
Відставку Ольги Стефанішиної з посади віцепрем'єр-міністерки, міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України підтримав 241 депутат.
За словами Железняка, 5 вересня Стефанішину призначать на цю саму посаду, яку об'єднають з посадою міністра юстиції.
За відставку Руслана Стрільця з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів проголосували 244 депутати. Як імовірного кандидата на посаду керівника Міндовкілля Ярослав Железняк назвав Світлану Гринчук, яка наразі обіймає посаду заступниці міністра енергетики.
Останньою на засідання 4 вересня Верховна Рада підтримала відставку з посади міністра юстиції Дениса Малюськи. "За" проголосували 249 депутатів.
Водночас Верховна Рада не розглянула питання звільнення Дмитра Кулеби з посади міністра закордонних справ. Заява про відставку надійшла до парламенту 4 вересня.
"На Кулебі щось пішло не так…. Зупинили розгляд і оголосили перерву…. Проти виступили Слуги, які розуміли що вона провалиться. Поки Дмитро Кулеба залишається на посаді міністра закордонних справ", — повідомив Железняк.
Джерела Суспільного у фракції "Слуга народу" повідомили, що Кулебу, імовірно, замінить перший заступник голови МЗС Андрій Сибіга. Остаточне рішення ухвалять після засідання фракції, яке відбудеться сьогодні.
Дмитро Кулеба був призначений міністром 4 березня 2020 року.