Франківський драмтеатр готує прем'єру трагедії "Едіп"

Франківський драмтеатр готує прем'єру трагедії "Едіп"

Франківський драмтеатр готує прем'єру трагедії "Едіп"
Суспільне Карпати

Прем’єру трагедії давньогрецького драматурга Софокла "Едіп" в інтерпретації акторів Івано-Франківського драмтеатру покажуть 26 листопада на головній сцені театру. Через карантин прем’єру тричі переносили.

Спочатку планували її на квітень, згодом - на вересень та жовтень. У зв’язку з цим, на представлення прем’єри не прибула вся творча група. Також через карантин не вдалося залучити до постановки відому співачку та композиторку Мар’яну Садовську з Кельна (Німеччина - ред.).

Про особливості роботи над постановкою "Едіпа" розповіли генеральний директор, керівник театру Ростислав Держипільський та виконавець головної ролі Едіпа Олексій Гнатковський.

Франківський драмтеатр готує прем'єру трагедії "Едіп"
Франківський драмтеатр готує прем'єру трагедії "Едіп". Суспільне Карпати

"У такому екстреному порядку були змінені композитори. І тому на прем’єру постановочна група "Едіпа" за Софоклом у перекладі Івана Франка виглядає так: режисер постановник – Андрій Приходько з Києва, художник-постановник - Богдан Поліщук з Києва. Композитори – це Іван Оглоблін та Сузана Карпенко. Хореограф – наш головний балетмейстер Дмитро Лека", - розповідає генеральний директор-керівник театру Ростислав Держипільський.

Виконавець ролі Едіпа Олексій Гнатковський каже: "Тікаючи від цього прокляття, він переїжджає в інше місто, одружується з вдовою тутешньою. І виявляється, що овдовив її сам. І це його власна мати. З однієї сторони - це такий важкий текст. А з іншої сторони, тут йдеться не тільки про сімейні стосунки. Це швидше - про державні. Коли в державі панує абсолютне лихоліття".

Читайте також

  • У Франківську покажуть виставу-розслідування французького режисера
  • На День Незалежності актори Франківського драмтеатру зіграють драму-реквієм "Нація" за однойменною книгою Марії Матіос на кількох майданчиках будівлі колишньої астрономічної обсерваторії на вершині гори Піп Іван.
  • "Нація" - на вершині Піп Іван в Карпатах, "Фелікс Австрія" - на площі Бастіону, "Солодка Даруся" - на літньому майданчику Промприлад. Реновація, "Три сестри" - у Палаці Потоцьких, "Енеїда" - на Німецькому озері - Франківський драмтеатр відкриває новий театральний сезон 2020-2021.
  • Актори Франківського драмтеатру зіграли "Націю" на висоті понад 2 тисячі метрів.
  • Вистави просто неба. У Франківську стартує новий театральний сезон.

На початок