Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни в Кабінеті міністрів України, які відбуваються останні 2 дні. Він сказав, що потрібні нові сили в дипломатії та міжнародному напрямі, але не дав прогнозів, хто яку посаду обійматиме.
Про це Зеленський говорив 4 вересня під час пресконференції з прем'єр-міністром Ірландії Саймоном Гаррісом.
"Я дуже вдячний міністрам і всій команді Кабміну, яка працювала для України заради українців. Чотири з половиною, а хтось п'ять років були міністрами. Нам сьогодні потрібна нова енергія. І ці кроки [звільнення посадовців] пов'язані з посиленням нашої держави на різних напрямках", — пояснив глава держави.
За його словами, у посиленні не є винятком напрями міжнародної політики й дипломатії.
"Я сьогодні не можу прогнозувати, чим конкретно буде займатися той чи інший міністр. Відповіді на це будуть, коли їм запропонують ті чи інші посади. Сьогодні говорити про це ще рано", — наголосив Зеленський.
Що відомо про зміни в Кабміні
Учора, 3 вересня, спікеру Ради Русланові Стефанчуку надійшла низка заяв про відставку від українських посадовців. Потім голова фракції "Слуга народу" у ВРУ Давид Арахамія анонсував, що більш як 50% штату уряду зазнають змін. Верховна рада на засіданні 4 вересня голосувала за відставки з посад п'ятьох міністрів та голови Фонду державного майна.
Депутати підтримали відставки:
- міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. За словами Железняка, Камишін перейде в Офіс президента у "статусі стратегічного радника";
- міністра юстиції Дениса Малюськи;
- міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця. Як імовірного кандидата на посаду керівника Міндовкілля Ярослав Железняк назвав Світлану Гринчук, яка наразі обіймає посаду заступниці міністра енергетики;
- віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної. За словами Железняка, 5 вересня Стефанішину призначать на цю саму посаду, яку об'єднають з посадою міністра юстиції.
Проте в Раді не набрали голосів за відставку віцепрем'єрки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук та голови Фонду держмайна Віталія Коваля.
Крім того, Рада пішла на перерву до 5 вересня не голосувавши за відставку очільника МЗС Дмитра Кулеби. Джерела Суспільного у фракції "Слуга народу" повідомили, що Кулебу, імовірно, замінить перший заступник голови МЗС Андрій Сибіга. Остаточне рішення ухвалять після засідання фракції, яке відбудеться сьогодні.