Верховна рада України у середу, 4 вересня, проголосувала за відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. За — 243 голоси.
Про це написав повідомив нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко в онлайн-трансляції засідання ВРУ.
Камишін прийшов на засідання Ради особисто та прозвітував про свою роботу як міністра.
"Коли я прийшов на посаду, то побачив великий розбір між тим, що хочемо і можемо. (...) Особливо були проблеми з ремонтом танків. Сьогодні ви не почуте про це. Ми створили абсолютно новий вид зброї — ракету-дрон. Також наша програма з балістичної ракети проходить випробування", — розповідав ексміністр у своїй промові.
Він наголосив, що в України за час його роботи є 671 млн доларів від іноземних партнерів на закупівлю української зброї для ЗСУ, а також працює система міжнародних оборонно-промислових заходів, які проходять майже щомісяця в різних країнах.
Напередодні Камишін прокоментував, що продовжить працювати в оборонній сфері України, але в іншій ролі. Джерело Суспільного в "Слузі народу" повідомило, що Камишіна планують перевести на роботу в Офіс президента. Раніше "Українська правда" писала, що він замінить Ростислава Шурму на посаді заступника голови ОПУ.
Шурму звільнили з посади заступника керівника ОП указом президента Зеленського 3 вересня.
Що відомо про Камишіна
Олександр Камишін — український управлінець та державний діяч, у минулому — менеджер у Dragon Capital і SCM, засновник компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital. Із серпня по жовтень 2021 року Камишін виконував обов'язки голови правління "Укрзалізниці". Із жовтня 2021 по березень 2022 року був тимчасовим головою правління "Укрзалізниці". У березні 2022 року Камишін став головою правління "Укрзалізниці". 27 лютого стало відомо, що Олександр Камишін подав у відставку з посади голови правління залізничного перевізника.
У березні президент Володимир Зеленський призначив Олександра Камишіна своїм позаштатним радником. 21 березня Камишіна призначили міністром з питань стратегічних галузей промисловості України.
Що ще відомо про зміни в уряді
До Верховної ради 3 вересня надійшли кілька заяв про відставку від:
- міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна;
- міністра юстиції Дениса Малюськи;
- міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця;
- голови Фонду державного майна Віталія Коваля;
- віцепрем'єр-міністерки, міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної;
- віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.
За даними джерел Суспільного, Стефанішину планують призначити міністеркою юстиції та віцепрем'єркою з євроінтеграції, а Кулебу, імовірно, замінить перший заступник голови МЗС Андрій Сибіга.
Спікер парламенту Руслан Стефанчук сказав, що всі заяви про відставки ВРУ розгляне на одному з найближчих пленарних засідань. Відставку Коваля з Фонду держмайна 4 вересня не прийняли, за проголосували лише 225 депутатів Верховної ради.
Також за даними нардепа Ярослава Железняка, замість Стрільця Міндовкілля може очолити заступниця міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук.
Після цієї новини голова фракції "Слуга народу" у ВРУ Давид Арахамія анонсував, що більш як 50% штату уряду зазнають змін. "День звільнень", за словами Арахамії, пройде в середу, 4 вересня, а нових людей призначать 5 вересня.