Як проходить будівництво метро на Виноградар. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як проходить будівництво метро на Виноградар. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як проходить будівництво метро на Виноградар. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Скріншот

У Києві триває будівництво двох нових станцій метрополітену в напрямку житлового масиву Виноградар. За словами міського голови Віталія Кличка, будівництво відбувається на шести майданчиках нової ділянки.

"Там вже перенесли тепломережі і продовжують винесення інженерних мереж з-під ділянок будівництва метрополітену. На вулиці Межовій розібрали будівлі станції технічного обслуговування, що заважали будівництву. На будмайданчику на перетині вулиць Північно-Сирецької і Межової метробудівці просунулися суттєво – під землю", - сказав він після відвідання будівництва.

Кличко розповів, що під час будівництва використовують тунелепрохідницький комплекс, який фахівці назвали "Галиною".

"Він вже пройшов 425 метрів правого перегінного тунелю в напрямку станції метро "Сирець" Як запевняють метробудівці, роботи тривають за графіком. І наприкінці наступного року ми плануємо відкрити дві нових станції метро на Виноградар", – уточнив мер столиці.

Що відомо

  • СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві.
  • У середині січня 2020 року в ПАТ "Київметробуд" заявили, що термін завершення будівництва станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди" відкладається на кілька місяців, можливо, навіть на рік. Після цього мер Києва Віталій Кличко заспокоїв, що будівництво метро на Виноградар іде за графіком.
  • Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами посадовими особами цього ПАТ та підконтрольних підприємств під час будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метро від станції Сирець на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі.
  • Вартість будівництва двох станцій – близько 6 млрд грн, з них місто уже виділило 4 млрд грн. Планується, що дві нові станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу. Довжина ділянки метро для двох нових станцій – 3,7 кілометра.
На початок