З початку 2024 року кордон України перетнули понад 23 млн людей – ДСПУ

З початку 2024 року кордон України перетнули понад 23 млн людей – ДСПУ

З початку 2024 року державний кордон України в обох напрямках перетнули 23,7 мільйони людей. Найбільші показники Державна прикордонна служба України (ДСПУ) зафіксувала протягом літа.

Про це на брифінгу в Media Centr Ukraine повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

За його словами, у травні держкордон перетнули 2,7 мільйони людей, в червні – 3,3 мільйони, в липні – 3,9, у серпні понад 4 мільйони.

“Це звісно пов'язане з літнім періодом, з періодом відпусток, можливістю поїхати людям десь відпочити або вирішити якісь свої інші питання”, – зазначив речник Держприкордонслужби.

Найбільше перетинають кордон: жінки, діти, люди літнього віку та іноземці. Водночас, кількість чоловіки, які є громадянами України, “невелика”. З початку осені пасажиропотік почав зменшуватись.

“Фактично з початком осені, з початком нового навчального року пасажиропотік буде, хоч і триматися можливо на такому рівні, але в порівнянні з літом він дещо знизився”, – заявив Демченко.

Випадки незаконного перетину кордону України працівники ДПСУ фіксують щодня, зазначає Демченко. Найбільше порушників було затримано на кордоні з Молдовою та Румунією.

“Також хоч значно менше, але маємо затримання по напрямку кордону з Угорщиною та Словаччиною. Найменше випадків – на кордоні з Польщею. Це якщо говорити про ділянку поза межами пунктів пропуску. Але на польському напрямку через високий пасажиропотік — найбільше спроб незаконного перетину кордону в пунктах пропуску”, – розповів речник ДПСУ.

Українські біженці за кордоном

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС активував Директиву тимчасового захисту, яка надала українцям право легально перебувати на території Євросоюзу та отримувати базові соціальні послуги. Мовиться про охорону здоров’я, освіту та право на працевлаштування. Термін дії документа — до березня 2025 року із можливістю продовження.

Рада Європейського Союзу у вівторок, 25 червня, ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українських біженців.

За даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах ЄС отримали 4,3 мільйона людей, які залишили Україну унаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Це дані станом на 31 травня. 98% з них — громадяни України.

На початок