Зміна керівництва Укренерго несвоєчасна — в ЄБРР прокоментували звільнення Кудрицького

Зміна керівництва Укренерго несвоєчасна — в ЄБРР прокоментували звільнення Кудрицького

Ексклюзивно
Арвід Тюркнер, виконавчий директор з питань України та Молдови ЄБРР
Виконавчий директор з питань України та Молдови Європейського банку реконструкції та розвитку Арвід Тюркнер. ЄБРР

Виконавчий директор з питань України та Молдови Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Арвід Тюркнер вважає, що зняття Володимира Кудрицького з посади голови Укренерго є несвоєчасним і кидає тінь на репутацію України стосовно корпоративного управління.

Про це Тюркнер заявив у коментарі Суспільному.

На його переконання, раптова зміна керівництва НЕК "Укренерго" під час війни та енергетичної кризи в Україні є несвоєчасною. Наразі є виконувач обов'язки генерального директора, але необхідно провести належний пошук постійного генерального директора, додав представник ЄБРР.

"Раптова зміна керівництва може, як це часто буває, затримати прогрес у реалізації важливих проєктів. Це дуже прикро і знову кидає тінь на репутацію України з точки зору корпоративного управління", — наголосив Тюркнер.

Як сказав виконавчий директор, ЄБРР має давні відносини з Укренерго та планує інвестувати в компанію і надалі.

"Однак тепер нам знадобиться подальша взаємодія для того, щоб ретельно відстежувати розвиток ситуації та налагодити співпрацю з новою командою менеджерів", — підкреслив посадовець.

Допомога ЄБРР українській енергосистемі

ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Міністерство фінансів України наприкінці 2023 року повідомляло, що нині на стадії реалізації з ЄБРР перебувають 12 спільних проєктів з Україною. Загальний обсяг позик становить 2,56 мільярда євро, там передбачена й співпраця з Укренерго. Банк виділяв низку пакетів допомоги на відновлення української енергетики:

Звільнення Кудрицького

За інформацією Суспільного, Кудрицького вирішили звільнити після Ставки головнокомандувача 30 серпня, на якій був присутній міністр енергетики Герман Галущенко. Після цього Кудрицькому запропонували звільнитися за власним бажанням. За інформацією видання Forbes, посадовець відмовився.

Тож Кудрицького могли звільнити лише рішенням наглядової ради, до складу якої входять 3 незалежні члени та 3 представників України. Як повідомило Суспільному джерело в дипломатичних колах, міжнародні донори закликали відтермінувати розгляд відставки Кудрицького, допоки в НР не оберуть 7-го члена. Такий лист скерували премʼєр-міністру України, голові Офісу президента, міністрам економіки, фінансів й енергетики.

Проте в понеділок, 2 вересня, наглядова рада зібралася та більшістю голосів звільнила голову НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького.

Після цього голова наглядової ради Укренерго Данієль Доббені та незалежний член ради Педер Андреасон 3 вересня, подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень. Вони вважають зняття з посади Кудрицького політичного вмотивованим. За їхніми словами, "за результатами представленого звіту [про поточну роботу Укренерго], для нього [звільнення Кудрицького] немає жодних обґрунтованих підстав".

Сам Кудрицький у коментарі після зняття з посади наголосив, що збереження в Укренерго професійної команди і призначення у наглядову раду всіх незалежних її членів — запорука того, щоб НЕК не втратила підтримку західних партнерів, які фінансують відновлення української енергосистеми після обстрілів РФ. Він також акцентував, що його звільнення не має жодного стосунку до оборонних конструкцій для підстанцій.

На початок