Міністерство закордонних справ України пообіцяло працювати з партнерами для того, щоб Монголія "мала наслідки" після того, як не заарештувала лідера Кремля Володимира Путіна.
Про це написав у Х речник МЗС Георгій Тихий.
Як сказав Тихий, те, що уряд Монголії не виконав ордер на арешт Путіна від Міжнародного кримінального суду, "є важким ударом" для МКС та міжнародної системи кримінального правосуддя.
"Монголія дозволила обвинуваченому злочинцю уникнути правосуддя, тим самим розділивши відповідальність за його воєнні злочини. Ми будемо працювати з партнерами над тим, щоб це мало наслідки для Улан-Батора", — акцентував представник українського відомства.
Що відомо про візит Путіна в Монголію
Очільник Кремля Володимир Путін у понеділок, 2 вересня, прибув з офіційним візитом у Монголію. Країна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, який ще в березні 2023 року видав ордер на арешт Путіна. Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає Монголію заборонити Путіну в’їзд або заарештувати його.
А під стінами будинку уряду, на будівлю якого прикріпили російську символіку до приїзду Путіна, напередодні відбулася акція протесту проти воєнних злочинів РФ.
Ще перед візитом Путіна в Монголію МЗС України закликало монгольську владу передати Путіна до МКС в Гаазі.
У Кремлі не хвилювалися через можливий візит Путіна до Монголії, повідомляв російський "Интерфакс", посилаючись на коментар речника Володимира Путіна Дмитра Пєскова.
А речник МКС Фаді ель-Абдалла заявив, що Монголія може не арештовувати російського лідера, якщо країни змушені "порушити договірні зобов’язання" з іншою державою або якщо це порушує "дипломатичний імунітет особи або майна третьої держави". Виняток прописаний у IX главі Римського статуту, говорив представник суду.