Під Луцьком вперше за півстоліття очистили біоставок

Під Луцьком вперше за півстоліття очистили біоставок

Під Луцьком вперше за півстоліття очистили біоставок
. Суспільне Волинь

Вперше за 50 років під Луцьком очистили біоставок. Викачали майже 20 тисяч метрів кубічних мулу. Витратили майже мільйон гривень, - розповів Суспільному головний інженер "Луцькводоканалу" Сергій Строк.

Очисні споруди приймають стоки з усього Луцька і 15-ти навколишніх сіл, - розповів Сергій Строк. Замінений шибр - запірна установка, що регулює рівень води. Площа очищеного ставка - орієнтовно 3 гектари.

Очищення біоставка, в якому відстоюється вода перед злиттям у річку Стир, коштувало майже мільйон гривень, - каже головний інженер Сергій Строк.

Нині вода, що після очищення зливається у Стир, має меншу концентрацію фосфатів, амонійного азоту, заліза, інших забруднювальних речовин, аніж це було до очищення біоставків, - каже заступниця начальника лабораторії Інна Денисюк. Розповідає: "Було майже на гранично допустимих нормах, до 80 міліграмів на дециметр кубічний, то зараз є від 50 до 50 в межах. Фосфати були до 6-ти, зараз йде від 4-ох, до 5-ти".

Під Луцьком вперше за півстоліття очистили біоставок
Під Луцьком вперше за півстоліття очистили біоставок. Суспільне Волинь

Обладнання очисних споруд зношене і щоб модернізувати усе, ще потрібно майже півтора мільярда гривень, - каже головний інженер "Луцькводоканалу" Сергій Строк.

Нагадаємо, у серпні 2019 року заступник директора "Луцькводоканалу" з управління інвестиційної діяльності Анатолій Марчук розповідав Суспільному, що очисні споруди та каналізаційну мережу мають намір модернізовувати з 2021-го року. Тоді підприємство включили в проєкт на майже 11 мільйонів євро на реконструкцію мереж та станцій. Європейський банк надав 5 експертів з різних країн, які допомагали з підготовкою документації, робили стратегічну програму розвитку на 30 років.

На початок