Тернопільський дитсадок для дітей з синдромом Дауна припинили фінансувати

Тернопільський дитсадок для дітей з синдромом Дауна припинили фінансувати

Тернопільський дитсадок для дітей з синдромом Дауна припинили фінансувати Суспільне Тернопіль

Начальниця Тернопільського міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська прокоментувала, чому дитсадок для дітей з синдромом Дауна "Бебіко" припинили фінансувати.

Нагадаємо, це єдиний дитячий садок у Тернополі для дітей з цим захворюванням. Він може закритися, бо немає грошей, щоб виплатити зарплати вихователям. Про це вчора нашим кореспондентам розповіла голова громадської організації "Центр сприяння дітям з синдромом Дауна "Бебіко" Ольга Гордієнко. Христина Білінська каже, ця громадська організація не зверталася до міської ради з проханням відновити фінансування.

"Це відбувалося фінансування в рамках громадських робіт. Кошти були залучені 50/50 з міського бюджету, а також 50% надавалося з Фонду обов’язкового соціального страхування по тимчасовому безробіттю. У прикінцевих положеннях до Закону України по бюджету, в зв’язку з карантинними обмеженнями, припинилося фінансування з даного фонду, і логічно, що припинилося фінансування через карантинні обмеження з бюджету Тернопільської міської ради. Але так сталося, що деякі громадські організації багаторазово зверталися і ми бачили потребу соціального характеру, наприклад, ГО "Біла тростина", яка займається супроводом людей, які втратили зір, або мають слабкий зір, таким чином відновилося фінансування по "Білій тростині", а також для держреєстраторів. Цього року, оскільки в нас новостворене управління, 36 тисяч 600 гривень виділено на громадську організацію "Бебіко" тільки зі сторони Тернопільської міської ради, а така ж сама рівнозначна сума була виділена із Фонду соціального страхування по випадку безробіття, тобто з Центру зайнятості. Треба теж зазначити, громадські роботи носять тимчасовий характер і заключення договору проводиться раз на два місяці. Ми очікуємо офіційне звернення громадської організації "Бебіко" до Тернопісльської міської ради в тому числі, оскільки звернення не було. Ми раді співпраці", – каже Білінська.

Тернопільський дитсадок для дітей з синдромом Дауна припинили фінансуватиСуспільне Тернопіль

Начальниця Тернопільського міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська

Загалом, за словами Білінської, за кошти з міської ради та Фонду загальнообов’язкового страхування , а це 73 тисячі 326 гривень, отримували зарплати 5 працівників дитячого садка "Бебіко". Христина Білінська каже – в порівнянні з іншими організаціями, які отримували таке фінансування, в "Бебіко" найбільше працівників, яким платили з бюджету громади. Також Христина Білінська розповіла, що міськрада в серпні цього року зверталася до президента, голови Верховної Ради та прем'єр-міністра з проханням відновити фінансування громадських робіт з держбюджету.

За словами керівниці "Бебіко" Ольги Гордієнко, утримання садка в рік обходиться в 163 тисячі гривень. Це – заробітна плата, оплата комунальних послуг, харчування, купівля підгузок і серветок для дітей, а також роздаткового матеріалу для навчання. Частину коштів організація отримувала від проведення благодійних акцій. На зарплату гроші виділяла міська рада, це – майже 12 тисяч гривень в місяць, розповіла Гордієнко.

"Зараз у нас працює два педагоги – це філолог і соціальна працівниця, яка допомагає весь час і погодувати, і переодягнути. Ще в нас є психологиня, яка дітей окремо забирає на заняття і годину проводить загального розвитку. Ці чотири роки ми мали додаткове фінансування праці на оплату наших педагогів і соціальних працівників, зараз це фінансування відсутнє, коштів ми не маємо і ще декілька місяців я мала певні збереження власні, які повністю кинула на утримання садка. У нас мами не платять за садочок, підгузки, серветки, харчування – повністю все безкоштовно. Зараз я буду просити мам допомагати, тому що ситуація виникла така, що в листопаді я вже зовсім не буду мати чим заплатити нашим вихователям за роботу", – розповіла Гордієнко.

За оренду приміщення не платять, оскільки його в 2017 році в безоплатне користування надала міська рада, каже Гордієнко. Загалом, за її словами, з 2017 року садок закінчили 15 дітей з синдромом Дауна та аутизмом. Зараз там навчаються 5 дітей, їм по 2 роки. Як розповіла Гордієнко, у садку дітей з синдромом Дауна готують до навчання у звичайних дошкільних закладів, а також допомагають їм соціалізуватися.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди