Перша сесія Львівської міської ради збирається без мера

Перша сесія Львівської міської ради збирається без мера

Перша сесія Львівської міської ради збирається без мера
Суспільне Львів

У вівторок, 24 листопада, частина депутатів Львівської міської ради зібралась на перше засідання сесії. Там зібралися представники партій "ЄС", "Варти" та "Свободи". Ще дві партії "Самопоміч" та "Голос" не брали участь у засіданні.

Сесія розпочалася о 09:20 ранку. Головував на сесії керівник Львівської міської ТВК Ігор Сліпецький.

"Ми маємо закон. 2 листопада ми оголосили результати виборів. 5 листопада уже було написано заяв більше, ніж 2/3. Згідно чинного закону про місцеве самоврядування, вступає норма закону, що ми упродовж двох тижнів зобов'язані провести першу сесію", — сказав голова міської ТВК Ігор Сліпецький.

На перше засідання зібралися представники лише трьох партій: "Європейська солідарність", "Варта" та "Свобода". Бракувало 30 депутатів з 64.

Через незавершений ремонт, зокрема відсутність крісел та електронної системи для голосування, засідати довелось стоячи, а проводити голосування шляхом підрахунку піднятих рук.

"Звичайно перше засідання мало відбуватися у більш урочистій атмосфері і охоплювати однозначно усі депутатські групи і фракції, і в нас між депутатами були консультації, тому що ми не знали, як себе поводити, але є гарний вислів не знаєш як діяти – дій по закону", — зазначила депутатка від партії "Європейська солідарність" Олена Пасевич.

"Є суди, є законні рішення, якщо це незаконно, вирішуйте. Не хочу повертатися у передвиборчу риторику. Є така воля міста щодо депутатів, давайте працювати", — сказав депутат від "Європейської Солідарності" Петро Адамик.

Петро Адамик додав, що у групи депутатів, які зібралися, є фаворит у кандидати на посаду секретаря ЛМР — Маркіян Лопачак, депутат фракції "Свобода". А головою бюджетної комісії хотіли б обрати Наталію Шелестак від "Варти".

"Варта", "Свобода" та "ЄС" нещодавно підписали договір про співпрацю.

Після того як новообрані депутати прийняли присягу, вони обрали тимчасову президію, до якої увійшло по одному обранцю від кожної з п’яти партії. Через відсутність обранців з двох партій, представників до президії обрали без них.

"Жодних повідомлень від ТВК про місце проведення сьогоднішньої сесії депутати від Самопомочі не отримували. Члени Самопомочі були позбавлені можливості бути присутніми, незважаючи на те, що ми вважаємо неприйнятним приходити до присяги поки не є офіційно обраний міській голова", — каже депутат від партії "Самопоміч" Юрій Лукашевський.

Таку ж позицію мають депутати Львівської міської ради від партії «Голос».

"Ми всі чекаємо на результати. То чому не можна як нас і так вже всіх пізніше покликали, ніж мали, чому не можна зібратися з відтермінуванням вже з діючим головою міста, власне як і має відбуватися перша урочиста сесія міста", — каже депутатка від "Голосу" Вікторія Христенко.

Сесія завершилася близько 10.00.

Про юридичний аспект сьогоднішньої сесії розповів юрист Ярослав Жукровський.

"З сьогоднішнього дня вважається, що чинний міський голова припинив свої повноваження. Чи були для цього юридичні підстави це вже належить до компетенції судових органів. Депутати створили небезпечну політичну, не так правову як політичну маніпуляцію", — додає юрист Ярослав Жукровський

Львівська міська ТВК видала постанову про проведення першої сесії новообраних депутатів Львівської міської ради 24 листопада. Спочатку планувалось, що сесію проведуть у 3 грудня. Однак ТВК внесла зміни і перенесла засідання сесії через cкарги деяких новообраних депутатів.

Що відомо

Вибір редакції

На початок