У МАГАТЕ стурбовані воєнною активністю біля Курської АЕС та закликають до "стриманості, щоб уникнути ядерної аварії"

У МАГАТЕ стурбовані воєнною активністю біля Курської АЕС та закликають до "стриманості, щоб уникнути ядерної аварії"

Курська АЕС
Курська атомна електростанція. ГУР МО України

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) уважно стежить за повідомленнями про воєнну активність у районі Курської атомної електростанції (АЕС) у Росії.

Про це йдеться на сайті Агентства.

Зазначається, що ця станція має шість енергоблоків двох різних типів реакторів: два з них типу РБМК-1000 перебувають у стані зупинки, ще два — працюють у штатному режимі, а ще два реактори типу ВВЕР-510 перебувають на стадії будівництва.

У зв'язку зі значною воєнною активністю, у МАГАТЕ нагадали усім сторонам про сім основних принципів гарантування ядерної безпеки під час збройних конфліктів. Крім того, Агентство наголошує на п'яти конкретних принципах, розроблених для гарантування безпеки Запорізької АЕС у контексті війни між Російською Федерацією та Україною, які також мають застосовуватися в цій ситуації.

Один із ключових принципів, як відзначили у МАГАТЕ, — це необхідність забезпечення фізичної цілісності атомної електростанції, незалежно від того, де вона розташована.

"МАГАТЕ закликає всі сторони до максимальної стриманості, щоб уникнути ядерної аварії, яка може мати серйозні радіологічні наслідки. Керівництво Агентства перебуває в постійному контакті з відповідними органами влади обох країн і продовжить інформувати міжнародну спільноту про подальший розвиток подій", — йдеться у повідомленні Агентства.

Бої у Курській області РФ

Міноборони РФ ввечері 6 серпня підтвердило, що у Курській області Росії тривають бої. Туди висунулися резерви російських військ. Там заявили, що близько 8 ранку за московським часом до трьохсот українських військових при підтримці 11 танків та понад 20 ББМ атакували позиції підрозділів прикриття держкордону РФ.

Це, зазначили у Міноборони Росії, сталося в районі населених пунктів Миколаєво-Дар'їно та Олешня Курської області, які примикають до російсько-українського кордону.

У МО РФ стверджують, що до цього причетні військові 22-ї механізованої бригади ЗСУ. Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби цієї бригади. Там заявили, що нині ситуацію не коментують. Також цього не роблять у Генштабі ЗСУ.

Раніше джерело NV у ГУР МО повідомило, що до "прориву" в Курській області Росії точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК).

Очільник Кремля 7 серпня відреагував на "прорив" у Курській області РФ. Він зібрав нараду з російським урядом та звинуватив Україну у "провокації".

Як повідомляє росЗМІ "РИА Новости", під час зустрічі очільника Кремля Володимира Путіна з керівниками силових відомств Росії начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов доповів, що о 05:30 6 серпня до 1000 військових ЗСУ "перейшли в наступ з метою захоплення ділянки території Суджанського району Курської області". Він заявив, що "операція буде завершена розгромом противника і виходом на державний кордон".

Виконувач обов’язків губернатора Курської області РФ Олексій Смірнов написав у Telegram, що вночі повідомив Путіну про оперативну обстановку. Очільник Кремля, мовляв, "тримає ситуацію на особистому контролі". Також Смірнов заявив, що з прикордонних територій вивозять людей.

У Міноборони Росії повідомили про бої у районах Курській області, які безпосередньо примикають до російсько-українського кордону. А ще додали, що "не допущено просування противника вглиб території Російської Федерації".

Речниця МЗС Росії Марія Захарова тим часом заявила, що українські військові атакою на Курську область "спробували посіяти паніку серед жителів регіону". Також вона закликала відреагувати на події міжнародну спільноту.

На події у Курській області РФ відреагували у США. Речник Держепу США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати спілкуються з Україною щодо ситуації у Курській області Росії. Він додав, що немає нічого незвичайного в тому, що "українці не повідомляють нас про свою точну тактику до того, як вони її реалізують".

На початок