У доопрацьованому урядовому законопроєкті про підвищення податків №11416 скасували деякі норми. Тепер запланований ресурс у 125 мільярдів гривень зменшився до 30,1 мільярда.
Про це у Telegram повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За результатами засідання робочої групи щодо цього закону було вирішено:
- підвищення військового збору (ВЗ) обмежене податковим періодом, в якому буде скасовано воєнний стан;
- ВЗ буде спрямовуватись через спецфонд виключно на фінансування ЗСУ;
- податок на надприбуток банків прибрали (категорична позиція Мінфіну та НБУ);
- дещо уточнили авансовий внесок з АЗС;
- збільшення ставки податку на прибуток фінустанов підвищать на майбутнє, а не на 2024 рік як пропонувалося;
- 1% військовий збір для юросіб на єдиному податку третьої групи прибрали.
За словами Гетманцева ці зміни вже погоджені Міністерством фінансів України.
"Врешті планований ресурс у 125 млрд грн розтанув до 30,1 млрд. І це ще навіть не друге читання", — додав очільник профільного комітету.
За словами заступника Данила Гетманцева по комітету, нардепа від парламентської фракції "Голос" Ярослава Железняка, із законопроєкту прибрали й податок у розмірі 50% на надприбуток банків.
"Мінфін виступив відкрито проти підвищення податку на банки до 50%. По-перше, проти МВФ. По-друге, вони говорять, що тоді буде ризик внутрішнього запозичення", — йдеться у дописі політика у Telegram.
Крім цього Гетманцев оприлюднив розрахунки Мінфіну, за якими збільшення в військового збору з доходів українців з 1,5% до 5% у 2024 році дасть держбюджету 27,3 мільярда гривень, а у 2025 році — 107,7 мільярда.
18 липня Кабмін зареєстрував законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу". Серед іншого пропонувалось збільшити ставку військового збору до 5% та зобов'язати ФОПи третьої групи платити 1% збору.
У травні Forbes із посиланням на джерела в Кабміні та Верховній раді, що Міністерство фінансів працює над проєктом закону про підвищення податків. А військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%.
Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев у березні казав, що Кабмін готує законопроєкт, за допомогою якого хочуть збільшити надходження до бюджету. Один із таких способів — збільшити військовий збір для приватних підприємців (ФОП).