Які партії отримали найбільшу підтримку на місцевих виборах. Дані Рейтингу

Які партії отримали найбільшу підтримку на місцевих виборах. Дані Рейтингу

Опитування
Які партії отримали найбільшу підтримку на місцевих виборах. Дані Рейтингу Суспільне Буковина

На місцевих виборах 25 жовтня найбільшу підтримку отримала партія "Слуга народу". За неї проголосували 14,5% виборців. Місцеві партії загалом отримали 22% голосів.

Про це свідчить агрегованийПоєднання окремих одиниць або даних в одну одиницю або декілька одиниць рейтинг партій Групи "Рейтинг".

Згідно з рейтингом партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр подолали "Слуга народу" (14,5%), "Європейська солідарність" (13,7%), "Опозиційна платформа – За життя" (12,5%), "За майбутнє" (8,6%) та "Батьківщина" (8,5%). 

Які партії отримали найбільшу підтримку на місцевих виборах. Дані РейтингуГрупа Рейтинг

Партія "Слуга народу" зайняла лідерські позиції (1-3 місця) у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

"Опозиційна платформа – За життя" отримала високі результати в регіонах півдня та сходу, а також у Сумській області.

"Європейська солідарність" зайняла вищі сходинки рейтингу в регіонах Галичини, Житомирській, Київській, Рівненській, Чернівецькій областях та Києві.

Партія "За майбутнє" зафіксувала лідерські позиції на Волині, а також в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Полтавській областях.

"Батьківщина" отримала високі результати в Кіровоградській, Івано-Франківській, на Закарпатті, Полтавській та Чернівецькій областях.

Партія "Наш край" зайняла високі позиції в Луганській, Житомирській, Чернігівській та Миколаївській областях, ВО "Свобода" – в Івано-Франківській та Тернопільській, Радикальна партія Ляшка –  Чернігівській, "УДАР" – у Києві, "Пропозиція" – у Дніпропетровській.

рейтингГрупа Рейтинг

Питома вага голосів за партії-лідери в регіонах на місцевих виборах 25 жовтня 2020

Сумарний рейтинг інших (переважно місцевих) партій становить близько 22%.

Місцеві партії стали переможцями у Вінницькій ("Українська стратегія Гройсмана"), Закарпатській ("Рідне Закарпаття"), Полтавській ("Довіра"), Харківській ("Блок Кернеса – Успішний Харків!"), Хмельницькій ("Команда Симчишина"), Черкаській (ВО "Черкащани") та Чернігівській ("Рідний дім") областях. Також на лідерських позиціях – у Херсонській ("Нам тут жити!"), Хмельницькій ("За конкретні справи") та Чернівецькій ("Єдина Альтернатива") областях.

За результатами дослідження рейтингу, в областях, де не були представлені потужні місцеві партії, парламентські партії отримали більшу підтримку на місцевих виборах.

Сукупна підтримка п’яти парламентських партій на цих виборах становила 51%. На виборах до Верховної ради 2019 року вони отримали 78%.

Які партії отримали найбільшу підтримку на місцевих виборах. Дані РейтингуГрупа Рейтинг

Порівняння результатів парламентських партій та місцевих партій на місцевих виборах

Також за результатами аналізу, активність виборців у західних регіонах була вищою, аніж у південно-східних.

Читайте також: Філатов, Бондаренко, Садовий. Хто перемагає у другому турі, дані екзитполів

Наприклад, якщо у Тернопільській та Львівській областях активність виборців 25 жовтня становила близько 44%, то у південно-східних прийшли на вибори лише близько третини. В результаті питома вага західних областей у загальному масиві виборців зросла з 27 до 31%.

Що відомо

  • Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня. Виборці обрали депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
  • 22 листопада українці обирали голів 11 міст та депутатів 47 місцевих рад. Від початку голосування громадянська мережа ОПОРА зафіксувала різноманітні порушення, зокрема підкупи виборців, проведення агітаційних ярмарків та перешкоджання волевиявленню.
  • Центральна виборча комісія підрахувала, що інтегрована явка виборців 22 листопада становила 29,5%.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди