Міністерство цифрової трансформації та його глава Михайло Федоров 22 серпня повідомили про початок другого етапу тестування освітнього застосунку "Мрія". Це тренінги для більш як 2000 вчителів.
Про це Мінцифра та Федоров написали в Telegram.
На другий етап тестування "Мрії" Мінцифра дібрала та підготувала тренерів, які навчатимуть учителів, і почала серію тренінгів для команд шкіл по всій Україні
Вчителі тестують функціонал застосунку: заповнюють журнал, розклад, домашні завдання. Також пропрацьовують різноманітні ситуації, які можуть виникнути під час навчального процесу. "Команда оперативно реагує на відгуки та допомагає з проблемами", — розповіли у відомстві.
А міністр Михайло Федоров зазначив: "У «Мрії» вчителі зможуть планувати робочий день, навіть якщо працюють у декількох школах, — доступ буде до всіх розкладів та уроків. Учителі мають бачити в Мрії швидкість, ефективність і власний розвиток".
1 вересня 2023 року президент України Володимир Зеленський анонсував створення освітнього застосунку "Мрія". А 16 лютого 2024 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що уряд схвалив постанову про "Мрію".
Коли проєкт буде запущено
Запуск сервісу запланований на 2024 рік. У вересні повідомлялося, що до кінця 2023 року у деяких школах розпочнуть ознайомлення з пілотним проєктом. Станом на кінець листопада вже розроблено mvp.
Візуально "Мрія" нагадує "Дію" і за словами Федорова, у світі подібний проєкт ще не реалізовували на державному рівні.
Перший етап тестування "Мрії" стартував у червні. 40 шкіл з Києва та шести областей України допомагали перевірити й покращити роботу застосунку. Мрію тестують школярі, батьки та вчителі. Етапів тестів усього три.
Які є функції в "Мрії":
- для школярів: Мрія ID (електронний учнівський), навчальні досягнення, план дня, список завдань з дедлайнами, бібліотека контенту за інтересами, чати на базі Signal;
- для батьків: досягнення дитини, розклад, оцінки, домашні завдання, бібліотека рекомендованого контенту, чати на базі Signal;
- для вчителів: календарний план, розклад, журнал, домашні завдання, бібліотека контенту для професійного розвитку, чати на базі Signal.