В українських професійно-технічних училищах до кінця цього року оновлять 100 майстерень, де навчатимуть багатьох професій — від оператора цивільних дронів до майстра з монтажу сонячних панелей.
Про це у Telegram повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
За словами міністра, професійні коледжі почнуть готувати спеціалістів для понад 400 різних професій і вперше — операторів цивільних дронів. Він нагадав, що для цього в Україні запустили ініціативу "100 майстерень".
"Ціль — створити по всій країні сучасні майстерні, де навчатимуться фахівці для розвитку й відбудови країни. Для цього держава виділила 549 мільйонів гривень, за які відновлюємо 88 майстерень. Решту допомагають оновити міжнародні партнери та донори", — розповів він.
Федоров поінформував, що оновлення майстерень наразі перебуває на різних етапах: хтось уже закінчив ремонт і чекає на нове обладнання, у більших тривають ремонти.
"Студенти вже з цього навчального року зможуть навчатися на сучасному обладнанні й одразу відточувати потрібні навички. Також у межах українсько-швейцарського проєкту DECIDE обрали 10 профтехів і громад, де створять центри профорієнтації та знайомитимуть школярів із професіями.", — сказав міністр.
Серед партнерів, які долучилися до розбудови якісної професійної освіти в Україні: EU4Skills, Skills4Recovery, DECIDE, FinnChurchAID, EdUP, GIZ, JICA, KfW, EIB, Євросоюз та багато інших.
Раніше очільник Мінцифри Федоров повідомляв, що в Україні запустили магістерську програму "Безпілотні літальні апарати". Курс передбачає підготовку інженерів з розробки дронів, а після навчання студенти зможуть розробляти БПЛА, тестувати, аналізувати та вдосконалювати їх.